MojaKinologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Sve se može kad se hoće"

3 posters

Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty "Sve se može kad se hoće"

Počalji od darkfall Uto Okt 20, 2009 10:38 am

17. oktobra 2009. u Subotici je održana utakmica za službene pse po IPO programu.

Nastupilo je 16 takmičara, a sudili su Ištvan Horvat i Miloradivć Zoran.

Zoram Miloradović je, između ostalog, sudio i poslušnost po IPO-1 programu. Ništa neobično da po tom programu nije nastupio i njegov sin Miloradović Aleksandar sa nemačkim ovčarom. Kada je počela IPO-1 poslušnost utakmica je prešla u svoj komični deo jer je Sudija Miloradović (to je mišljenje skoro svih takmičara) previše očigledno i sa smešnim obrazlaganjem suđenja favorizovao svog sina oduzimajući bodove nekim takmičarima za greške koje je samo on video, a sa ciljem da se njegov sin što bolje plasira.
(pravilnik kaže da sudija ne može suditi takmičarima sa kojima je u srodstvu).

Bilo je to u nekoj zemlji seljaka,
Tako je i ostalo
darkfall
darkfall
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 123
Lokacija : Bačka Palanka

http://www.darkfall.rs

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od Zozzi Uto Okt 27, 2009 2:21 am

Strasno... Šašav

Neke stvari se kod nas definitivno nece promeniti.. Pih! Sudije... - Blenta
Zozzi
Zozzi
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 86

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od darkfall Uto Okt 27, 2009 8:40 am

Valjda je tako...

I Branko Ćopić reče "Znam ja nas jebo ti nas". Kasnije je i skočio s mosta...
darkfall
darkfall
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 123
Lokacija : Bačka Palanka

http://www.darkfall.rs

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od Sofronije Uto Okt 27, 2009 4:25 pm

Ne znam odakle toliko cudjenje za takve pojave....na izlozbama smo svedoci da se bas, na ocigled svih muva....
Nemas uspeha, ako nisi kupio psa od odredjenog odgajivaca, ako istog nisi uzdizao do nebesa, gde treba i gde ne treba...mislim da je jasno sta se desava i da postoje klanovi... Ako se pak i desi, da se drznes, pa o tome javno komentarises, sledi pljuvanje, banovanje pa i pretnje, da ne govorimo o licnim uvredama, koje covek dozivi, pri iznosenju svog misljenja... Ni dokazi ne vrede u ovoj situaciji, jer kada ih predocis, nestanu...polemisanje na ovu temu nikako nije dobrodosl, jer se trude da sve predstave ruzicasto i krajnje fer i posteno...TO, SVAKAKO NIJE SLUCAJ U KINOLOGIJI, gde smo svi svesni da postoji muvanje...
Ako se i podnese zalba, mislim da je to tek gubljenje vremena...
Na vise mesta sam napisao da je nasa kinologija pala na niske grane,medjutim svedoci smo da mi nemamo kinologiju...izuzev pasa i ljubavi prema njima, vlasnik i odgajivac nemaju nista....
Moje polemisanje sa nekim "strucnjacima" (cita se sudijama), bilo je krajnje direktno, gde su pokazali, ko su sta su. Gomila privatnih poruka je stizala u znak podrske, cak i sa nekim podkrepljenim informacijama, ali niko nije teo da se upusti u pricu. Znas, to je sve tacno, ali ja sam cesto na izlozbama, pa ne bih probleme.... - to je bio izgovor...

Doci ce bolje vreme za kinologiju, samo se treba boiti i biti strpljiv...
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od darkfall Uto Okt 27, 2009 6:04 pm

He, he,

Isto kao kad sam pozivao prijatelje da se aktiviraju da smeni Sloba!

" nemoj mene, imam decu"

..."Znam ja nas, jebo ti nas"...
darkfall
darkfall
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 123
Lokacija : Bačka Palanka

http://www.darkfall.rs

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od darkfall Uto Okt 27, 2009 6:09 pm

Negde sam pročitao da su turci, dok su vladali Srbijom imali politiku: Sve što valja pobiti, nek' ostane samo fukara. Ako je to tačno onda posle 500 godina tu bude i malo genetike...
darkfall
darkfall
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 123
Lokacija : Bačka Palanka

http://www.darkfall.rs

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od darkfall Uto Okt 27, 2009 6:16 pm

Kad sam organizovao seminar u vezi IPO sporta kod mene u Bačkoj Palanci a koji je vodio Miloš Kovač iz Slovenije. Inače Miloš je u tom sportu jako, jako dugo. Bio je trener Slovenačkog tima godinama. Njegovi učenici su nekoliko puta bili u samom svetskom vrhu, a pre dve godine je njegova učenica Mojca i sama bila svetski prvak sa svojom malinoom. Na seminar je došlo 8 ljudi, a iz Kragujevca sam dobio ovakvu poruku:

Stanišiću, ovde u Kragujevcu ima barem pet ljudi boljih od tog tvog Slovenca a ne koštaju nas ništa

Zato sam ja poslušao svog druga Miliju iz Subotice, prodao kuću, kupio salaš, napravio svoj poligon i ...
darkfall
darkfall
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 123
Lokacija : Bačka Palanka

http://www.darkfall.rs

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od Sofronije Sre Okt 28, 2009 7:46 pm

Svega ce mo se naslusati od "strucnjaka" koji morlisu i svima dele savete, ako se drznes da ne poslusas, krece hajka i pozivi na linc...
Na vecini foruma moze se procitati kolektivno nezadovoljstvo izlagaca postupcima pojedinih sudija...elem, isti stalno sude i na iste ima prituzbi...
Zalosno je sto su neki ovaj hobi prihvatili kao biznis, pa im je to osnovno zanimanje...
Mislim da svako, ko se prijavi na izlozbu ili utakmicu, ima pravo na fer i korektno sudjenje, a jos vise na korektan odnos..
Drsko i bahato ponasanje je svojstveno neostvarenim ljudima, ali na zalost, iza njih uvek stoji neki lobi, ili kako da ga nazovem, koji podrzava te "strucnjake".. Sistem vrednosti nam je odavno puko i ne vidi se neki boljiak...

Ovo je dobra tema i o njoj se moze pisati dosta, pa nek ljudi vide i onu losu stranu kinologije...
"darkfall", svaka cast na istrajnosti i pozrtvovanju Bravo! a jos vise, sto si ostao svoj i nisi pristao na sugestije "strucnjaka".. To!
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od darkfall Sre Okt 28, 2009 8:15 pm

Eeee, a zaboravio si na kraju ono "znam ja nas... "
darkfall
darkfall
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 123
Lokacija : Bačka Palanka

http://www.darkfall.rs

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od Sofronije Sre Okt 28, 2009 11:02 pm

Ne znam kako da shvatim, "Eeee, a zaboravio si na kraju ono "znam ja nas..." ???

Ja sam se odavno uverio u neke stvari i postupke, koji su nepopravljivi i ne ucestvujem u saradnji sa "strucnjacima"....znajuci sebe, bolje po njih...
Nepravdu nikako ne trpim, a od laznog moralisanja mi je muka...tako da sam odlucio da se ne nerviram, jer ima precih stvai u zivotu, nego nekima objasnjavati da su suplj...

Ja sam lepo napisao, pa se neki uvredili... Mi konologiju nemamo, jedino imamo kancelariju za davanje rodovnika, pa ako ti treba, mozes da dobijes kakav hoces...
Mislim da je jasno da se organizuju izlozbe iza svake krivine, mislim da to nije lose, ali kvalitet samih je diskutabilan...o smotrama da ne govorimo..
Nekolicina postenih i sposobnih sudija je bukvalno proterana i ne vidjamo ih na izlozbama...
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od darkfall Sre Okt 28, 2009 11:14 pm

Pa to, kao zaboravio si partijski pozdrav...
darkfall
darkfall
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 123
Lokacija : Bačka Palanka

http://www.darkfall.rs

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od Sofronije Čet Okt 29, 2009 12:16 am

Da, da...partijska pravila vaze, samo se plasim da ce i njima kao i nekima da odzvoni...mislim da je vreme da se dese neke promene, jer ako se ovako nastavi, mislim da ce ljudi poceti da cuvaju papagaje a ne pse...ili ce se ljudi odluciti za neki drugi hobi...
Cinjenica je da ima dosta onih, koji se zadovoljavaju mrvicama, ali kad jednom shvate da im titule nemaju kredibilitet, bice bas razocarani...sad nek jos love u mutnom.
Da neko pogresno ne protumaci, ima u Srbiji dosta kvalitetnih pasa, jos kvalitetnijih odgajivaca, ali su nekako "zatureni"..
Trend je trenutno takav, kupi psa od sudije/odgajivaca, ako zelis neki "uspeh" na takmicenjima..ali kao i svaki trend, kratko traje...

Mislim da postupci "strucnjaka" uticu na celokupnu situaciju, ali se o tome cuti...
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od darkfall Čet Okt 29, 2009 12:33 am

...Znam ja nas jebo ti nas...
darkfall
darkfall
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 123
Lokacija : Bačka Palanka

http://www.darkfall.rs

Nazad na vrh Ići dole

"Sve se može kad se hoće" Empty Re: "Sve se može kad se hoće"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu