MojaKinologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesara "Kod ORKE"

+11
palvet
Ruzicabg
Kargiola
Wolflord
filip89kzs
kiki90kzs
cvet1
Derija
iwa iw
Zozzi
Sofronije
15 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Čet Sep 24, 2009 6:30 am

palvet ::Svaki grad u Srbiji ima svoju Orku i svoga Davkovskog koji dobijaju novac iz gradskih budzeta da "resavaju" probleme. Vecini je dodeljen posao bez ikakvog tendera , da ne pricamo da su ljudi koji o tome odlucuju "kvalifikovani" jer se godinama bave resavanjem komunalnih (?!) problema.
U ovome ste potpuno u pravu! Nazire se model po kojem će se otimati pare a životinje ubijati: lokalne samouprave dužne da naprave prihvatilišta i zbrinu napuštene životinje za te svrhe uzimaju pare iz budžeta.Korisnik je naravno veterinarska stanica, a prvi sa kojim sklapaju dil je građevinsko preduzeće izvođač radova, a onda se veterinarska stanica privatizuje i očas posla direktor veterinarske stanice postaje vlasnik prihvatilišta!U međuvremenu se zarađuje na svemu,a onaj najomiljeniji način je - na životinjama!
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od anasara Čet Sep 24, 2009 11:35 am

katarinadimedici ::Evo, moja organizacija nikada ne bi odbila ponuđenu pomoć, makar to bile i usluge!

Potpuno sam ubedjena da pomoc ne bi odbilo ni drustvo Sapica, kao ni NOA (znam da su za dve grupe stenaca u Ovci serum zajednicki platili Dejan i Jelena sa B.Kose). Verujem da pomoc ne bi odbila ni ostala drustva.

Molim jos jedanput nick Palvet da javno kaze koja drustva su odbila njegovu pomoc bilo u hrani, bilo u lekovima, bilo u vet. uslugama. Jos je znacajnije da znamo ko mu je trazio pare, a odbio sve prethodno pobrojano.
anasara
anasara

Broj poruka : 4
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od palvet Čet Sep 24, 2009 1:55 pm

anasara ::
palvet ::Ne kritikujem nikoga posebno , vec kriticki posmatram pojavu u drustvu da se sve posmatra kroz "biznis". A to je da sve sto donosi profit je, na neki nacin , "opravdano".
Bio sam u kontaktu sa vise "udruzenja za zastitu i dobrobit zivotinja" i shvatio da oni moju pomoc, strucnu i materijalnu, ne zele ( u vet. uslugama i hrani za pse ) . Jedina stvar koja im moze "pomoci" je dirtektna uplata na ziro racun. Obzirom da ni meni - blanko , niko nista ne uplacuje , vec zivim od svog rada i placam kiriju i dazbine za firmu , na zalost, nisam bio u mogucnosti da im "pomognem".

Gospodine Lazicu,
pretpostavljam da Vi stojite iza nick-a Palvet, bilo bi dobro kada biste konkretno naveli imena NVO koja su odbila Vasu ponudjenu pomoc u vet. uslugama i hrani . Hajde da se vise ne pise uopsteno.
Ukoliko i dalje zelite da budete humani, ja Vas pozivam da zajedno sa mnom podjete u Ovcu i stencima ponesete serum koji ce im zaposleni pred Vama dati. Za razliku od vecine Vas koji se dopisujete po forumima, a Ovcu niste nikad ili ko zna kad ste videli, ja odlazim tamo. Mada zaposlenima mogu hiljadu primedbi da stavim, moram reci da hranu i serume sigurno nece odbiti. Nadam se da Vam ne bi smetalo da ti mucenici tamo dobiju nesto.
Nisam clan ni jedne NVO, ovo naglesav da ne bi bilo nesporazuma.

A za sve one koje to interesuje evo na donjem linku kako je u Ovci ove godine. Link vodi na trecu stranu teme, ali nakon nje pogledajte i prve dve

http://www.zivotinje.info/forum/viewtopic.php?f=40&t=277&start=20http://www.zivotinje.info/forum/viewtopic.php?f=40&t=277&start=20

Vise o Ovci i VS Beograd u cijem je sklopu Ovca moze se procitati na

http://www.zivotinje.info/forum/viewforum.php?f=39

Bas kada se i Vi predstavite, mlada damo. Serum?!
palvet
palvet
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd

https://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=51170986528&ref=

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Čet Sep 24, 2009 3:30 pm

Stvarno mi nije jasno, sta covek da uradi, da bi dokazao da to sto radite, nema nikakvog efekta i da vas, sve ukupno, niko ne podrzava, niti smatra da ste ozbiljni u resavanju ovog problema...
Oladite malo i iskulirajte, kad vam ne ide...

Sve sto su NVO uradile, moze se videti, ali obicno pise sledece :


FOTOGRAFIJE NA OVOJ STRANICI SAJTA SU IZUZETNO UZNEMIRUJUĆE! Šašav
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od anasara Čet Sep 24, 2009 5:02 pm

palvet ::
Bas kada se i Vi predstavite, mlada damo. Serum?!

Hvala za ono mlada. Naravno, licno cu Vam se predstaviti. Pozvacu Vas telefonom. Pretpostavljam da je aktuelan broj Palvet-a koji se moze naci na netu.

Serum koji je potreban stencima, a dobro bi dosao svim psima u Ovci je:
CANGLOB DHLaPPi
Moze biti i neki drugi, ali da ima istu namenu. Ovaj su ranije neki stenci u Ovci primali. I preziveli.
anasara
anasara

Broj poruka : 4
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od maravasa Čet Sep 24, 2009 6:00 pm

Pa predstavite se ,kada vas je covek lepo zamolio i objasnite nam svoje aktivnosti u toj Ovci o kojoj sam cula sve najgore, ili vam mozda savest nije cista pa se plasite? Ne vidim da vas je iko licno prozvao? Gde se kupuje / nabavlja taj serum i kome da ga dam ako bih zelela da budem donator?
maravasa
maravasa

Broj poruka : 2

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Kargiola Čet Sep 24, 2009 6:11 pm

Sofronije ::Znaci, i na ovom forumu su se pojavili "strucni zastitari" jadnih zivotinja..

To su ljudi koji bi da lincuju sve one koji se plase pasa lutalica, kojima su mediji krivi za kompletnu sitaciju sa napustenim zivotinjama..
To su ljudi kojima je bitniji licni stav od svega zivog sto ih okruzuje u ovoj drzavi.
To su ljudi koji smatraju da pse treba vratiti na ulicu posle sterilizacije, vakcinacije i obelezavanja (kao da ce tim zivotinjama posle tih tretmana biti bolje).
To su ljudi koji mrze rome jer im isti smrde i otpad su ovog drustva, a kada na sve to gore predoceno nemaju sta da odgovore onda im je tema parada ponosa.. u smislu njihove homofobicnosti. A sa velikom dozom mrznje govore o svima koji se ne slazu sa njihovim vidjenjem celokupne situacije.. i da ne nabrajam dalje..

Sad da odgovorim na gore napisano, jer smatram da je to neophodno i preko potrebno.. Iako sa ljudima poput njih ne vredi polemisati.


Jadne zivotinje kada ih zastupa katarinadimedici sa njenom svitom... Šašav

Izvinjavam vam se što sam prihvatila vaš poziv za novi forum koji ste mi poslali preko PM-a na drugom forumu "ŽC" jer je očigledno da vi nikako ne želite da čujete mišljenje koje je drugačije od vašeg, draži su vam vaši monolozi u kojima nikako da mi odgovorite na pitanje koje sam vam postavila: KAKO BI VI REŠILI PROBLEM???
Užasno me iritira generalizacija te s toga vi nemate pravo mene niti bilo kog da trpate medju ove gluposti koje ste gore naveli.
Pokušala sam normalno da komuniciram sa svima pa i onima sa kojima se razmimoilazim u stavovima ali je to očigledno ovde nemoguće a posebno ako se zamerite administratoru kome je srednje ime apsolutista te može birati ko je poželjan a ko nepoželjan da piše.
Puno uspeha u daljem radu foruma a i nadam se da pošto su sve NVO nesposobne kako ste vi naveli da ćete konačno vi rešiti problem koji godinama unazad niko nije mogao i pored dobre volje.
Kargiola
Kargiola
Novi član
Novi član

Broj poruka : 12

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od anasara Čet Sep 24, 2009 7:54 pm

maravasa ::Pa predstavite se ,kada vas je covek lepo zamolio i objasnite nam svoje aktivnosti u toj Ovci o kojoj sam cula sve najgore, ili vam mozda savest nije cista pa se plasite? Ne vidim da vas je iko licno prozvao? Gde se kupuje / nabavlja taj serum i kome da ga dam ako bih zelela da budem donator?

Pa za razliku od Vas koji ste culi sve najgore o Ovci, a ocigledno niste odvojili vremena da i licno odete, ja povremeno odem tamo u pokusaju da bar malo pomognem da se ponesto promeni ili neka zivotinja udomi. U Ovci je sigurno mnogo gore nego sto ste culi ili sto se moze zakljuciti sa bilo kojih fotografija.
Javno cu se predstaviti kad to i svi ostali clanovi foruma ucine. Ne mislim da me je bilo ko ovde licno prozvao, ne znam o cemu pricate.

Serum se kupuje od veterinara, a mozete da ga odnesete veterinarima u Ovci. Ako to budete radili insistirajte da se serum da pred vama tj.da licno vidite da je zaista i dat. I ne zaboravite spric i igle za serum, jer ih nemaju.
anasara
anasara

Broj poruka : 4
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Pet Sep 25, 2009 12:01 am

Nemam ja nista protiv tudjeg misljenja, ali nikako nisam raspolozen da slusam utopijske ideje, koje jos vise pogorsavaju stvari... Jos uz sve to, da napadam decu i ljude, zato sto ne vole zivotinje ili se istih plase....da pritom ova vasa strategija, koja vise zla donosi zivotinjama i ljudima, je po vama sveto pismo...
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Pet Sep 25, 2009 3:22 am

Sofronije, ne možeš ovde da odgovaraš ljudima sa onog foruma, ali tebi to ni nije važno! Koliko ovde imaš nickova? Sa ostrašćenog pljuvanja po kinološkim sudijama, prešao si na pljuvanje NVO! Mislila sam da je ovaj forum nešto ozbiljno, sada shvatam iz kakvih je pobuda napravljen, mada pretpostavljam da si ti i administrator jer bi svaki odgovorni administrator sprečio prenošenje podataka ovde na način na koji ih ti prenosiš! Nemam nameru da trošim svoje vreme ovde dajući ti informacije koje možeš zloupotrebiti! Propali kinolog i odgajivač čivava koji štancovanjem doprinosi onome iza čega pokušava da stane, rešio je da postane zaštitar dobivši poluinformacije !
p.s. Slatka ti je ona čivava.
Kad krenete u rušenje KSS lično ću vam se pridružiti!
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Pet Sep 25, 2009 3:24 am

Zaboravih: Ono maravasa i nije baš maštovito, način izražavanja -bezobrazluk i nekultura su prepoznatljivi!
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od palvet Pet Sep 25, 2009 2:58 pm

Mislim da sam , ne svojom voljom, upao u unakrsnu vatru “starih poznanika”.
Nije mi uopste bitno da li se problem resava “odozdo” ili “odozgo”. Bitno je da se stvari pomeraju na bolje. Ko smatra da se bolje snalazi na terenu – neka tako i nastavi . Mi , ostali koji imamo upliva drugde, pomagacemo sa vrha . Ubedjen sam ,rezultat nece izostati.
Obzirom da je sve vise ne zvanicnih, ili samozvanicnih – uzdrzacu se od dalje polemike. Ipak , vi se medjusobno mnogo bolje poznajete, a ja za ovakvu vrstu druzenja – zaista nemam vremena.Srdacan pozdrav.
palvet
palvet
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd

https://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=51170986528&ref=

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od maravasa Pet Sep 25, 2009 3:03 pm

katarinadimedici ::Zaboravih: Ono maravasa i nije baš maštovito, način izražavanja -bezobrazluk i nekultura su prepoznatljivi!
Eto , celog zivota mastam da postanem donator.To me cini veoma mastovitom osobom, zar ne? Pomozite mi u tome i otkrijte mi koja je to tajna ustanova gde bih mogla da kupim serum i posaljem ga kucama? Jos se niko nije pohvalio sta je zaista radio u Ovci , ili ce mo i to gledati na nekom snimku?
maravasa
maravasa

Broj poruka : 2

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Sub Sep 26, 2009 2:22 am

Katarina, mislim da ti ORCA i njena zlodela, a ujedno i svih NVO u ovoj temi predstavljaju manji problem od bavljenja mojom pojavom. Plasim se da ces proci isto kao i te sudije.. - oni koji su mene optuzivali za stancovanje pasa, sami su ih stancovali i prodavali, cak i preprodavcima. A kada nisu imali svoje pse, uzimali su od drugih odgajivaca, pravili lazne rodovnike i preprodavali kao svoje.. O svemu postoje dokazi, ali nisam ja drzavni tuzilac, kao sto ni ovaj forum nije sud.. da se ne lazemo - Srbija je mala.
Sto se ovog foruma tice, osmisljen je kao forum gde ce se slobodnije govoriti o svemu vezanom za uzgoj kucnih ljubimaca, i gde nece biti lobiranja.
Da sam ja administrator, zar mislis da bi ti pisala na ovom forumu, s obzirom na nasa neslaganja i moju netrpeljivost prema nepravdi i nesposobnosti..? Veruj mi da nemam potrebu za duplim nickovima i takvim stvarima se ne bavim - stojim iza svega sto pisem i govorim.
Ne smatram za sebe da sam propali kinolog, jer koliko je kinologija u ovoj zemlji propala - niko ne moze da bude toliko nisko.. Jos jednom kazem- svaka cast onom malom broju postenih sudija i onom velikom broju iskrenih ljubitelja pasa. Sto se stancovanja tice, voleo bih da sam u prilici da proizvedem jos vise pasa, jer nisam primetio medju lutalicama i civave..
Za ovoliki broj napustenih pasa (govorim o rasnim psima) krivi su ti "strucni" odgajivaci kojima je bitno da samo kes stave u dzep, a da buducim vlasnicima ne daju ni jedan savet ili ukazu na probleme - nedostatke, obaveze koje ce imati oko psa, odredjene rase. Ja ne mogu da preporucim civavu da nekome cuva ovce, kao psa za licnu odbranu ili za lov..
Ja se izvinjavam sto sam skrenuo sa teme, ali nekima je potrebno objasniti neke stvari.
Da bi neka strategija za zastitu i dobrobit zivotinja zazivela, potrebno je da onaj ko zeli da je sprovede prvo pogleda oko sebe, da vidi gde zivi, pa tek onda da cvrsto brani svoje stavove. Navescu jedan primer - kada setate psa duzni ste da izmedju ostalog za njim pokupite fekalije. Ako to ne uradite, postoji mogucnost da platite kaznu. Bas me zanima ko cisti za lutalicama, i ko placa TE kazne? Ja i dalje tvrdim da napustenim zivotinjama nije mesto na ulici, i da pored toga sto predstavljaju opstu opasnost po okolinu, vise mi je stalo do njih samih.. iz razloga sto ne mogu da funkcionisu na ulici imalo dostojanstveno, ocekujuci neciju milost po pitanju hrane i vode i njihove zastite.
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Sub Sep 26, 2009 4:25 am

Na ovaj način kako si napisao poslednji post može se komunicirati, ali tvoj očigledni problem je što generalizuješ stvari, što se vidi i iz komunikacije na balkankinology. Većina onoga što si napisao je istina, o čemu znam i ja koja sam protrčala kroz kinologiju i izložbe, ali niti je pravo mesto za to, niti način! A da si banovan zbog nickova- jesi i to ti nije trebalo, jer istina uvek dopre pre ili kasnije do ljudi, međutim ti si odbio i one koji su bili uz tebe na početku!Ista stvar je i sa NVO! Niti su sve iste, niti su složne, niti će ikada biti, kao što nemaju ni strategiju! Konkretno moje udruženje je osnovano iz potrebe da se stvori komunikacija sa nadležnima gde pojedinac nema nikakve šanse! Jedna od ideja je i pokušaj da se ostvari saradnja sa KSS, što ne znači da nismo svesni da od te saradnje nema ništa, ali će se bar otvoreno izjasniti, a među kinolozima ima i te kako pravih ljubitelja životinja, kojima smeta isto što i meni,a i tebi, ali kao pojedinci sem pisanja po forumima ne možemo ništa ozbiljno uraditi!
Čivave nisu psi koji bi opstali na ulici zato ih i nema,još uvek su u modi a i uopšteno manji psi mnogo lakše nađu vlasnike. Mfinansijsku Međutim isto tako, umesto da plate 2,3000 eura za štene tvoje čivave će bez rodovnika kupiti po mnogo nižoj ceni i zašto bi onda uzeli mešanca na poklon!? Ovo sam uzela kao primer
Znam za bišona koji je plaćen 1000 eura, pa je završio vezan za drvo u dvorištu, gde je imao sreće da ga nađe iskren ljubitelj, koji je kasnije maltene u finansijsku propast otišao zbog izdržavanja psa.
Ja ti i dalje tvrdim da ni jedna organizacija nije za psa na ulici, ali isto tako svi su svesni da se još dugo neće pronaći rešenje za njih, a ako ih niko ne štiti masovno će ih ubijati! Stepen humanosti u državnim organima je takav da bi sutra pozvali lovce da pucaju u sve što hoda na četiri noge, jer je to besplatno! Zato se i proglašavaju epidemije besnila ili se na sav glas diže galama o ehinokokusu!
Koliko vlasnika pasa ste videli da se pridržavaju propisa i čiste za svojim ljubimcem? Tamo gde postoji hranitelj, verujte da čisti i održava higijenu ( naravno ne svi) jer zna da od toga zavise njihovi životi, a nije u pitanju samo novčana kazna!
Posle svega:
Da sam lično imala poverenja u bilo koju organizaciju i da su nam se stavovi poklapali ne bih osnovala svoju pre nekoliko meseci, a kao što već rekoh jedna od ideja nam je saradnja sa kinolozima na propisima koji bi uveli malo reda u haos, čime se do sada niko nije bavio!
Naravno da se psi na ulici zlopate, kao što se zlopate i u azilima ovakvim kakvi su sada. Da bi se zaista došlo do rezultata nije dovoljno samo njih skloniti sa ulica, već sve ono navedeno i što CNR podrazumeva, a u šta ulaze i novi propisi za kinologe koji će ograničiti komercijalizaciju ! Što se mene lično tiče ja bih stavila moratorijum na parenja na onoliko dugo koliko bi bilo potrebno da se popišu svi psi!Stroga kontrola legala, izlazak komisije na teren ( kao što je nekada davno bilo), izdavanje rodovnika samo za tri šteneta iz legla, plaćanje poreza i olakšice!
Kod nas je veliki problem taj što svaka šuša može da položi za kinološkog sudiju i svaki drugi odgajivač to i radi, a svaka mesna zajednica ima svoju izložbu tako da mogu svi da budu podmireni ( ja tebi-ti meni)! Onaj ko ima para, nema ni potrebe da potplaćuje i lažira, ima najbolje pse, pokupi šta mu treba, izađe u Evropu, a onda mudro ćuti na dešavanja jer neće da se meša!
Raspisala sam se, a ne može to da stane ni u 33 posta! Ne shvatam je ti ne možeš ili nećeš da razumeš da ovde nema nikakve strategije, da je grad Beograd usvojio CNR čega se ne pridržava ( sem u onome za šta su dobili pare iz budžeta, a i to ne doprinosi opštem napretku),a o azilima kakvi treba da postoje možemo samo da sanjamo! To što organizacije brane psa na ulici je jedino što ih deli od smrti dok ne počnu nešto stvarno i da rade na sterilizaciji i obeležavanju vlasničkih pasa, otvaranju prihvatilišta ( protočnih azila) kao i onih gde će stari i bolesni ostati zauvek!
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Sub Sep 26, 2009 4:36 am

palvet ::Mislim da sam , ne svojom voljom, upao u unakrsnu vatru “starih poznanika”.
Nije mi uopste bitno da li se problem resava “odozdo” ili “odozgo”. Bitno je da se stvari pomeraju na bolje. Ko smatra da se bolje snalazi na terenu – neka tako i nastavi . Mi , ostali koji imamo upliva drugde, pomagacemo sa vrha . Ubedjen sam ,rezultat nece izostati.
Obzirom da je sve vise ne zvanicnih, ili samozvanicnih – uzdrzacu se od dalje polemike. Ipak , vi se medjusobno mnogo bolje poznajete, a ja za ovakvu vrstu druzenja – zaista nemam vremena.Srdacan pozdrav.
Odakle vam ideja da se neko ovde poznaje? Rekli ste da ste ponudili pomoć ali da su vam svi dali brojeve žiro računa za uplatu!? I ja i anasara smo vam zatražole konretnu pomoć a bez uplatnice! Za toliko ne moramo da se "družimo".Štencima u Ovči su potrebni lekovi,a nama kao mladom udruženju, veterinar za saradnju što podrazumeva po koji besplatan pregled, umanjenu cenu sterilizacije ili šta god možete da ponudite,a slažem se i za tu pomoć "odozgo" ma šta ona značila! Dalje je sve na vama!
Pozdrav
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od saskica29 Sub Sep 26, 2009 9:57 am

OOo boze,sad sam tek naletela na ovo,zaista sam se trudila da zaobidjem ovako tuzne situacije,ali moja radoznalost je pobedila,bas sam zgranuta ovim,jadni mali psiii Sad...iz ovakvih situacija je najlakse zakljuciti koliko su ti "ljudi na vlasti" humani.... Sad
saskica29
saskica29

Broj poruka : 2
Lokacija : Nis

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od filip89kzs Sub Sep 26, 2009 5:33 pm

Ma ja sam za to da se svi ti ljudi smene,ili da menjaju nesto podhitno!!!!!
filip89kzs
filip89kzs
Poštovani član
Poštovani član

Broj poruka : 348
Lokacija : Beograd,Karaburma

http://www.filipbgd89.ourpitbulls.com

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Zozzi Ned Okt 04, 2009 10:48 am

Hmmmm... Vidim da se i u ovoj temi desava isto sto i u konkretnom problemu... Rolling Eyes

To sto se tamo desava/lo jeste uzasno, ali dajte.. pa sve to neko ko treba odavno, i mnogo bolje nego mi - zna, i ne preduzima nista.. Kako mi se cini da sam negde procitala - 13 drustava (ovakvih ili onakvih) za zastitu zivotinja postoji, i svo ovo vreme (od nastanka onih slika sa pocetka teme) ta drustva nisu uspela nista da promene.. Znajuci to, na kraju imam neki utisak.. kao kad gledam reportazu iz Somalije.. - jeste im tesko, cak i umiru od gladi, ali ne mogu nista da uradim, kad ni njihova vlast ne moze da im pomogne.. i cisto sam se informisala, pa promenila kanal.. pale

I, dok neko ko se stvarno pita ne pocne da lupa glavu tom Ovcom, ja govorim tiho i Butkice
Zozzi
Zozzi
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 86

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Pet Okt 09, 2009 11:20 pm

Sva ta drustva sluze za edukovanje / bar tako kazu...mada vidimo svi da im ni to ne ide...
Sramota je sto se navodno zalazu za resenje problema a nista ne rade...ocekuju da im drustvo pomogne i traze krivce, tamo gde ih nema...
Svo ovo pisanje ne pomaze napustenim zivotinjama, posebno ne pisanje od strane ljudi iz tih "drustava"..
Strategija, koju nam serviraju, ocito ne pije vodu u drustvu i niko ne zeli da je podrzi, jer problem i dalje ostaje neresen...

Kako god da stvar postavimo, ne valja, mislim da sam argument, da postoji toliko drustava govori sam za sebe...meni izgleda da se lece licne frustracije i da bas i ne zele da postanu servis/zastitnici zivotinja....zakon postoji, spominju imena odgovornih u Ovci a ipak nista ne preduzimaju..
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Pon Okt 12, 2009 12:55 am

Zozzi
Ono što se promenilo od postanka tih fotografija nije mnogo, ali se ipak nešto promenilo zahvaljujući zalaganju nekoliko beogradskih NVO. Apsurd čitave priče je taj da Ovča nema alternativu, da je još uvek u prelaznoj fazi prebacivanja sa republičke pod gradsku vlast ( kao i na budžet), da u njoj funkciju rukovodioca dobija čovek koji po svim kriterijumima zaslužuje otkaz jer nema kadrova za to radno mesto. Uz sve ono što je osnovno je da ne postoji dobra volja ovog društva da se životinjama pomogne. Odlično ti je poređenje sa decom iz Somalije, ja ću dodati da imamo bliži primer dece iz Svratišta kojima takođe društvo ne želi da se bavi!
Novina je da u Ovči više nema eutanazija, da su počeli i da leče životinje, ali to je kao kap u moru, naspram sve zaraze koja tamo vlada i koja se može iskoreniti samo rušenjem kompletnog objekta.
Nije se uradio čak ni prvi korak koji je osnova bilo koje strategije a to je pravljenje registra pasa. Obeležavanje je navodno obavezno, ali ne znači ništa jer se ne sankcioniše onaj ko ne obeleži psa,a iste te čipove niko i ne proverava niti čemu služe.
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Pon Okt 12, 2009 1:35 am

Sofronije
kao i svuda neargumentovano optužuješ!

Sva ta drustva sluze za edukovanje / bar tako kazu...mada vidimo svi da im ni to ne ide...
Društva ne mogu da "služe za edukovanje" pa prema tome...Samo se Orka "bavi" edukacijom, dok drugi to rade usputno, te je i ovo moje pisanje jedan vid edukacije za onoga ko želi da nauči.
Sramota je sto se navodno zalazu za resenje problema a nista ne rade...ocekuju da im drustvo pomogne i traze krivce, tamo gde ih nema...
Naprotiv, rade i to u nemogućim uslovima, bez saradnje sa nadležnima i ne pokazuju prstom ni na koga već se trude da izvuku maksimum iz ničega. Naravno ne rade svi,kao što i ne postoje sve organizacije koje su registrovane. Ali ti to ne možeš znati, jer ne poznaješ materiju i ne znaš šta su im delatnosti!

Svo ovo pisanje ne pomaze napustenim zivotinjama, posebno ne pisanje od strane ljudi iz tih "drustava".
Naravno da pomaže, doduše ne ono što TI pišeš, ali ostalo DA!
Strategija, koju nam serviraju, ocito ne pije vodu u drustvu i niko ne zeli da je podrzi, jer problem i dalje ostaje neresen...
Strategija koju je društvo serviralo ne pije vodu u društvu? JakoSmesno1
Lekcija No1:
CNR sistem ( uhvati, steriliši, pusti) kao strategiju usvojio je grad Beograd, potpisao je gradonačelnik Nenad Bogdanović,a odavno se primenjuje u raznim zemljama sveta i Evrope. NIJE NAŠ IZUM!
Kako god da stvar postavimo, ne valja, mislim da sam argument, da postoji toliko drustava govori sam za sebe...meni izgleda da se lece licne frustracije i da bas i ne zele da postanu servis/zastitnici zivotinja.
Ovo je tek smešna rečenica:"argumet" koji govori sam za sebe? Da bi ti broj društava bio argument moraš da:
1. znaš tačan broj ( bar za Beograd ako ne šire)
2. znaš čime se bave
Kakve se to lične frustracije leče jarmom oko vrata? Šta znači "servis/zaštitnici"?
zakon postoji, spominju imena odgovornih u Ovci a ipak nista ne preduzimaju..
1. Zakon se ne primenjuje retroaktivno!
2. Kakvu tužbu bi ti podneo? Protiv koga i za koje delo?
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Pon Okt 12, 2009 2:48 am

Katarina, tvoje bedno i licemerno piskaranje, uz podrsku tvojih istomisljenika je sve osim EDUKACIJE.

Zasto se ne zapitate (celokupan NVO sektor) zasto niko ne zeli bilo kakav vid saradnje sa vama? Mislim, kada bi ste promenili tacku gledista i obratili paznju na nacin kominikacije, mozda bi neko i zeleo da pomogne i podrzi vas u borbi (mada, iskreno zalazete se za sve osim onoga iza cega se krijete).

Vase pisanje (celokupan NVO sektor) svakako ne pomaze napustenim zivotinjama zbog nacina dijaloga jer i onaj mali broj gradjana koji bi vas podrzali (tacnije pomogli tim zivotinjama) nakon citanja vase "usputne edukacije" se zapita sta ce se njima desiti ako stanu na stranu zivotinja.

Opet cu da naglasim da nijedna NVO, a ima vas previse, nije sposobna da se izbori sa problemom. Zaboravljas da zivis u zemlji koja kasni minimum jedan vek za tom evropom, i da mogucnost primene njihovog ponudjenog resenja u ovoj zemlji nije moguc. To sto je neko potpisao, a da pri tom izuzmemo cinjenicu da se u ovoj zemlji sve i svasta potpisuje, ne znaci da je strategija ispravna i da ce doneti ocekivane rezultate. To samo potvrdjuje da NVO sektor nije dorastao zadatku i samim tim nije mogao da ukaze na nedostatke. (To vazi samo pod uslovom da isti taj NVO sektor ima predstavu sta su potrebe a sta mogucnosti)

Tacan broj drustava je relativna stvar, i promenljiva u datom trenutku. Nicu drustva i NVO kao pecurke i plasim se da ce jednoga dana (vrlo brzo) svaka napustena zivotinja kao jedinka imati svoju NVO.
Svima je jasno cime se bavite, ali ako insistiras reci cu ti:
1. Lazu ovaj narod, kako oni brinu o zivotinjama, a da isti taj narod javno pljuju kada se neko usudi da kaze da je imao problem sa nekom zivotinjom
2. Uglavnom pozivaju na diskriminaciju dece, roma, poljoprivrednika, neistomisljenika i da ne nabrajam dalje..
3. Napadaju neistomisljenike ne birajuci sredstva
4. Lece licne frustracije o tudjem trosku
5. Svakoga nazivaju "primitivac" i "divljak", ako je tog dana jeo meso

Zakon se ne primenjuje ni proaktivno, ni aktivno, ni retroaktivno zahvaljujuci delovanju NVO. Prema tome, u ovakvim slucajevima je besmisleno tuziti bilo koga za bilo sta.
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Zozzi Uto Okt 13, 2009 1:08 am

Katarina, izvinjavam se unapred sto ovako rasclanjujem tvoj odgovor, ali samo zelim da dobijem sto konkretnije odgovore pa je ovako preglednije. Iskreno, neke stvarni mi nisu najjasnije, a ceo tvoj odgovor mi ostavlja utisak da je jedini problem taj sto niko nista ne radi..

katarinadimedici ::Zozzi
Ono što se promenilo od postanka tih fotografija nije mnogo, ali se ipak nešto promenilo zahvaljujući zalaganju nekoliko beogradskih NVO.
katarinadimedici ::Novina je da u Ovči više nema eutanazija, da su počeli i da leče životinje, ali to je kao kap u moru, naspram sve zaraze koja tamo vlada i koja se može iskoreniti samo rušenjem kompletnog objekta.

Sta to zapravo znaci? Nesto se promenilo, a u stvari se nista bitno nije promenilo? Ko to daje novac (ovo je logicno pitanje jednog racionalnog uma) za tavorenje u vladavini zaraze? Da predstavim to plasticnim primerom- imas kocku leda u ugrejanoj ringli, i ti uporno dodajes kocku na kocku pre nego se ona prva skroz otopi, u nadi da ces uspeti da odrzis bar jednu kocku leda na vrucoj ringli - celu. A za to, neko ocigledno placa taj led.. ???
I kako od jednom nema eutanazija? Kako sam razumela, ni ranije nije bilo mesta za pse u Ovci, a sada odjednom nema eutanazija, a ni manjka prostora za pse? Ili se u stvari psi tamo vise ne odvode? Ili neki novi sistem udomljavanja daje izvanredne rezultate? confused

katarinadimedici ::Apsurd čitave priče je taj da Ovča nema alternativu, da je još uvek u prelaznoj fazi prebacivanja sa republičke pod gradsku vlast ( kao i na budžet), da u njoj funkciju rukovodioca dobija čovek koji po svim kriterijumima zaslužuje otkaz jer nema kadrova za to radno mesto.

Ovde koliko shvatam, poenta je da ce budzet predvidjen za Ovcu biti.. manji? I ovo mi je jako zanimljivo - funkciju dobija covek... Koji je to kadar za to radno mesto? Izvini, ali u nasoj zemlji je narod smenjivao i navodio na ostavke i mnogo vece direktore, pa nece jednog rukovodioca azila.. meni tu nista nema nemoguce, samo mi se cini da se niko nije potrudio da dobro isplaniranom kampanjom smeni tu osobu Mešam

katarinadimedici ::Uz sve ono što je osnovno je da ne postoji dobra volja ovog društva da se životinjama pomogne. Odlično ti je poređenje sa decom iz Somalije, ja ću dodati da imamo bliži primer dece iz Svratišta kojima takođe društvo ne želi da se bavi!

Ne, deca iz Svratista se jedino opet mogu uporediti sa decom iz Somalije, realna nemogucnost je nesto na sta sam htela da ukazem, nasuprot onoga sto nam se desava pred nosem..
Ne postoji dobra volja drustva??? Hm.. imas neke statistike za to? Bas se pitam da li bi rezultati iz... recimo emisije "Stanje Nacije" na pitanje "Koliko je gradjana Srbije za to da se pomogne napustenim zivotinjama i da se iste uklone sa ulice?" - bili slicni ovoj tvojoj tezi.. scratch

katarinadimedici ::Nije se uradio čak ni prvi korak koji je osnova bilo koje strategije a to je pravljenje registra pasa. Obeležavanje je navodno obavezno, ali ne znači ništa jer se ne sankcioniše onaj ko ne obeleži psa,a iste te čipove niko i ne proverava niti čemu služe.

Ko treba da pravi taj registar? Kako ih naterati?
Ne sankcionisu se vlasnici.. ok, ali vidim, oko korisnosti tih cipova, da su potpuno nesvrsishodni? To bi onda bilo bas dosta prijava i kazni... confused
Zozzi
Zozzi
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 86

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Sub Okt 17, 2009 2:28 am

Sofronije ::
Ma ti jednostavno samo prosipaš mržnju! Moje "bedno i licemerno piskaranje"? Sram te bilo! U nedostatku argumenata vređaš? Ili je ipak tačna dijagnoza:
Histrionski poremećaj ličnosti

Pervazivna i pretjerana emocionalnost i traženje pažnje. Osobe s ovim poremećajem ličnosti osjećaju se neugodno ili smatraju da nisu cijenjene ako nisu u središtu pažnje. Ove osobe imaju stil govora koji je pretjerano impresionistički i nedostaje mu pojedinosti. Važna mišljenja iznose s dramatičnim prizvukom, no razlozi koji su u pozadini obično su neodređeni i difuzni, bez činjenica i pojedinosti koji bi ih podkrijepili.

Narcistički poremećaj ličnosti

Model osjećaja veličine, potrebe za divljenjem i nedostatka suosjećanja koji počinju prije rane zrelosti i ispoljava se u raznim situacijama.

Kominikacija završena!
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 2 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu