MojaKinologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZAKON / zastita i dobrobit, ali ne znam za kog???

3 posters

Ići dole

ZAKON / zastita i dobrobit, ali ne znam za kog??? Empty ZAKON / zastita i dobrobit, ali ne znam za kog???

Počalji od Sofronije Čet Nov 19, 2009 2:11 am

Svi smo upoznati da je ova nasa drzava donela jos jedan u nizu nelogicnih i kontradiktornih zakona, koji nemaju za cilj da se uvede neki red, pogotovu ne u oblasti zastite zivotinja, jos manje njihove dobrobiti.

Pre par dana na nacijonalnoj TV je u nekakvoj emisiji govoreno o zakonu koji je donesen i kako je to jos jedan stepenik blize EU. Da me neko pogresno ne protumaci, zakon je potreban i bez njega se ne moze..
Ko je imao "srecu" da vidi i cuje taj prilog, a da je pri tom pazljivo slusao strucnjake iz uprave za veterinu, mislim da je shvatio da od zakona nema nista, posebno ne od njegove primene. Neki doktor je napomenuo, kako su po zakonu vlasnici duzni da pociste za svojim ljubimcem, kako ne bi ljudi, pogotovu deca navukli neku zaraznu bolest...potpuno se sa tim slazem, ali mi nije jasno ko cisti za tolikim napustenim psima, koji isto valjda imaju potrebe identicne vlasnickim, ili je mozda doktor izostavio da napomene da od njih ne preti zaraza Šašav ... Vlasnik je duzan da o svom ljubimcu brine, kako mu zakon to nalaze...i tu se slazem, ali opet niko ne pominje napustene pse o kojima niko ne brine i nemaju osnovne uslove za zivot. Hoce li u tom slucaju drustvo ili drzava da odgovaraju pred akonom??? Šašav

Mislim ima tih kontadiktornosti, koje nikako ne mogu da donesu dobrobit zivotinjama i cini mi se da je zakon jos jedan u nizu nacina da se ovom narodu uzmu pare... Zalosno je sto je u izradi zakona ucestvovala strucna javnost, samo ne znam koja JakoSmesno
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

ZAKON / zastita i dobrobit, ali ne znam za kog??? Empty Re: ZAKON / zastita i dobrobit, ali ne znam za kog???

Počalji od wolfie Čet Nov 19, 2009 9:14 am

slazem se da trebaju postojati zakoni, takodje i da se trebaju postovati, bar po tom pitanju (ciscenje za psom, nega i briga o njemu, itd itd). ali nije mi jasna jedna stvar.. sta cemo sa svim onim ljudima koji svoju nuzdu vrse na javnim mestima (verovali ili ne)? to kao nema veze, to se ne racuna jer je to covek? strasno.. hmm, a da ne spominjem ciganje i njihove konje, ko je za njima pocistio? i ko je kaznjen? niko koliko ja znam..
kazne su pocele da pljuste po pitanju ne nosenja korpe, ali opet kako odbraniti psa, ili kako pas da se odbrani, od lutalica ukoliko mu je korpa na njusci? meni je normalnije prvo resiti problem pasa lutalica pa tek onda donositi zakone..
wolfie
wolfie
Poštovani član
Poštovani član

Broj poruka : 285
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

ZAKON / zastita i dobrobit, ali ne znam za kog??? Empty Re: ZAKON / zastita i dobrobit, ali ne znam za kog???

Počalji od b&i Pon Nov 23, 2009 10:06 pm

Hm i kod nas u divnu nasu Banja Luku,grad zelenila dodje i taj zakon.Betoniraju zelene povrsine i sta ostade mali broj parkova na koje su sada postavili znakove da se ne smiju setati psi.
Slazem se da treba pokupiti iza psa,ali ja cu to raditi onda kada ljudi pocnu iza sebe da ciste(wolfie i kod nas ima takvih pacijenata) i kada budem imala neku normalnu livadu ili park gdje mogu izvesti psa...
Ma smjesno,dosli su iz pitaj boga kod brda nije im tada smetao miris stale,a ovde se sad prave gospoda pa im sve boze mili smeta..
Kod nas zabranise da setam psa po centru grada,jer je to setaliste -za ljude,da kazem gospodu,a mi smo divljaci...
I sad kad trebam voditi psa vet.ja trebam da kolim skroz oko grada.
A sta je sa onima koji zive u samom centru da stave zicaru pa da idu do neke livade na kojj smiju setati psa...Stvano nenormalno...
Posebno parkovi za pse a posebno za djecu i svi sretni.
Jos ako nam pas obavi nuzdu na ulici moramo to pokupiti i dezinfikovati to mjesto,hehehe...obavezno,nosim sredstva za ciscenje sa sobom.
A djeca ce se zaraziti od psece kakice,da...a sta je sa onim spricama koje narkomani ostavljaju na svakom koraku,to je bezopasno-naravno,pa opasnija je pseca kakica...
Treba uvesti zabrane,ali ne samo nama vlasnicima,nego onda svima, i obezbjediti dovoljno veliku povrsinu za pse i svima super Very Happy !
b&i
b&i
Poštovani član
Poštovani član

Broj poruka : 329
Lokacija : Banja Luka,RS

Nazad na vrh Ići dole

ZAKON / zastita i dobrobit, ali ne znam za kog??? Empty Re: ZAKON / zastita i dobrobit, ali ne znam za kog???

Počalji od Sofronije Sub Dec 19, 2009 6:25 am

Evo jos jednog dokaza kako se primenjuje zakon o dobrobiti zivotinja...
Svedoci smo svi da je vreme prilicno hladno, a da napusteni psi nemaju gde da se sklone...jos jedan dokaz da CNR strategija nije naklonjena zivotinjama, jos manje su naklonjeni oni sto se proseravaju, kako samo oni znaju sta i kako treba sa napustenim zivotinjama, kako su oni zrtve ljudskog nemara, pri tom mislim na ova kasica/prasica udruzenja....

Neka neko realno sagleda i nek sam presudi...za valjanu presudu predlazem da 2 sata provede napolju u majici kratkih rukava, najbolje posle ponoci....cisto da se komsiluk ne bi smejao eksperimentu JakoSmesno
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

ZAKON / zastita i dobrobit, ali ne znam za kog??? Empty Re: ZAKON / zastita i dobrobit, ali ne znam za kog???

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu