Neodgovorno ponašanje društva

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Neodgovorno ponašanje društva

Počalji od filip89kzs taj Čet Sep 24, 2009 7:01 pm

Very Happy Very Happy Very Happy

filip89kzs
Poštovani član
Poštovani član

Broj poruka : 348

http://www.filipbgd89.ourpitbulls.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiki90kzs taj Čet Sep 24, 2009 7:04 pm

ŠareniLanac ŠareniLanac ŠareniLanac ŠareniLanac
ale ale samo ofk-a le hehe

kiki90kzs
Član
Član

Broj poruka : 43

http://www.belgradeboy.ourpitbulls.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od filip89kzs taj Čet Sep 24, 2009 7:05 pm

Skakutawci

filip89kzs
Poštovani član
Poštovani član

Broj poruka : 348

http://www.filipbgd89.ourpitbulls.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od katarinadimedici taj Pet Sep 25, 2009 3:35 am

Što se mene tiče odradila sam domaći zadatak i shvatam da se sa Sofronijem ne može voditi bilo kakav argumentovan dijalog! Čovek sve zna, sve mrzi i apsolutno generalizuje stvari i ljude! Ovo nije forum za druženje već forum .scena za glumca u glavnoj ulozi -Sofronija! Kao da je copy paste sa balkankinology , samo je promenio reči KSS u NVO!Shvatićete jednoga dana!Neargumentovanim napadima se ne menjaju stvari! Bezobrazluk nikada ne može biti ISTINA već samo dokaz nevaspitanja!

katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofronije taj Sub Sep 26, 2009 1:49 am

Nemoj mi ti katarina o nevaspitanju.. Za sve postoje argumenti, a s'obzirom da su KSS i NVO isti u svojim poslovima - nesposobni, arogantni i kako ja to imam obicaj da kazem- "strucnjaci", niko od nas za to nije kriv..
Mislim da nije mesto, nadam se da mi necete zameriti (ljudi koji ovo budu citali), ali da pojasnim...
KSS uglavnom sluzi za izdavanje rodovnika i nicemu vise, a o sudijama - onima koje aktivno sude - 80% izlagaca ce reci "sve najlepse".. U vecini slucajeva se trude da zadrze monopol pa im pojedini odgajivaci, koji nemaju mrlje - smetaju. Dobar deo medjunarodnih sudija su strucni saradnici u pojedinim NVO pa nije ni cudo sto duvate u istu tikvu. Mislim da je jasno po pitanju KSS-a iz cijeg bunara ti pijes vodu..
Ne bavim se stancovanjem pasa kao sto to rade bas iste te sudije, niti sudim pse na izlozbi uz deljenje svojih vizit-karti. Ako kupis psa od sudije - imas i neke sanse na izlozbi.. Sve je ovo bilo potkrpljeno dokazima na drugom forumu, uz odgovarajuca imena i prezimena, sa fotografijama glavnih aktera, i opet niko nista nije uradio. Veliki broj vlasnika i odgajivaca je podrzao tu temu ali lobisticki nastrojeni ljudi su procenili da istina boli..
Ja na ovom forumu posedujem jedan nick, a istom sam se prikljucio iz razloga sto na pravi nacin vrednuje pse, bez obzira na rasu i broj "dodeljenih titula".
Da si uradila domaci zadatak, veruj mi ne bi bilo problema sa napustenim zivotinjama.. Sto se tice generalizacije - ja nisam kriv sto sistemi GENERALNO ne funkcionisu..
Ne znam koju mrznju meni pripisujes, jer za razliku od tvojih saradnika/prijatelja, kompleks nemam, homofobican nisam, i sto je najbitnije - ne mrzim decu druge nacije.. Argumenti, ko u njih ne veruje, su obicno odmah ispred vasih vrata, tacnije, ispred zgrada i po ulicama..

Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od katarinadimedici taj Sub Sep 26, 2009 5:14 am

Da ti odgovorim i ovde:
Sem ORKE ni jedna organizacija nema veze sa KSS ( bar da ja znam), uglavnom se odgajivača svi gade što sam osetila na svojoj koži! Mnogo vremena i energije sam utrošila braneći se ( i ne samo sebe) od budala a i od onih drugih koji jednostavno nisu shvatali da to može da se uskladi- ljubav prema rasi i mešancima! Apsolutno nisi u prau, niti jedni sa drugima imaju sličnosti (NVO i KSS). Svet nije crno beli kao što ga ti gledaš, niti ja mogu odgovarati za tuđe mišljenje , sem ako ljudi nisu u mojoj organizaciji! Već sam ti i u onom postu navela, ali da ponovim, čisto da budem sigurna da si me i čuo: svoje argumentovane optužbe poništavaš neargumentovanom generalizacijom! Ne mogu i neću da branim ostale NVO , iako se sa većinom ne slažem,a nekih čak i grozim, kao što neću ponavljati sve Orkine brljotine i optužbe na njihov račun, jer to sve već postoji, napisano je i nemam nikakve koristi da pokrećem tu priču, isto kao što ti nisi imao mnogo od one na balkankinology. ORKA i dalje radi, jedino što nema više onoliko para i što su izgubili Info centar, u čemu je i moj malecni doprinos, na šta sam ponosna i uvek ću biti protiv zloupotrebe u svim sferama! Zato mi ne imputiraj budalaštine, molim te! Niti znaš ko su mi saradnici, još manje prijatelji,a što se tiče stavova, odradi i ti domaći pa ćeš ih upoznati! Ušla sam kao ostvarena žena u ovu priču, homofobična nisam, ali nisam odolela da ti ne uzvratim, ostalo je glupost.
Od kinologije sam odustala na samom početku jer sam ušla nekako "s' vrha" i odmah uvidela sve ono što si pisao, što me je u mnogome nateralo da odustanem! Čoveku sam odbila da prodam svoje štene jer sam ga ocenila kao nakupca, da bi se pojavio godinu dana kasnije kao vlasnik jednog od mojih štenaca i već sa gomilom titula, zahvaljujući tome što je od prave osobe kupio psa. U tom trenutku imao je već sedam pasa!Nije ti se baš mnogo njih pridružilo,a i kako bi kada i sami učestvuju u malverzacijama, a i ako ne, znaju da bi im to bio kraj u kinologiji! Od reči nemaš ništa, potrebna je konkretna akcija!

katarinadimedici
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofronije taj Pet Okt 09, 2009 11:37 pm

Ovde je svima jasno, koji su bar malo upuceni u problem, da ni jedna NVO nije sposobna da se izbori sa problemima, koji postaju alarmantni...
Svi su nekako povezani i kad se neko usudi da protivureci, odmah ga napadaju, bez argumenta...krene se sa uvredama i prozivkama, koje su neargumentovane...
Sto se generalizacije tice, ona je neopodna, jer se ni jedno drustvo nije izdvojilo svojim radom...
Nemam nameru da raspravljam ovde sa tobom, da te ne bih zadrzavao, jer ti sa tvojim domacim zadacima i prijateljima nisi adekvatan i dostojan sagovornik, bar sto se mene tice....
Ne bih da sad ovde iznosim neke prepiske, koje su bile pozdravljene sa tvoje strane, jer to sto je napisano, nek vam sluzi na cast...

To samo govori, koliko je ovo drustvo zastranilo, kad neki sebe postavljaju u uloge zastitara...ista je pica i sa KSS jer i tamo se rade zakulisne radnje, postoje klanovi nedodirljivih i spremnih na sve...
Ja stvarno nemam nameru da se nekom ulizujem, i jos manje imam potrebu za tim...

Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od katarinadimedici taj Pon Okt 12, 2009 12:26 am

Naravno da ni jedna NVO nije u stanju da se izbori sa problemom, ali ti sem onog "Drž'te lopava" još ništa nisi rekao!Ti ni ne tražiš sagovornike, već žrtve,a o materiji znaš toliko koliko vidiš čopore na ulici od kojih te je strah. Još nigde nisi dao bilo kakav predlog ili svoje viđenje rešenja, niti ga imaš!? Izvini molim te što nisam sagovornik dostojan tvog znanja i dostignuća u ovom sektoru, možda da ti pozovemo čelnike WISPA ili RSPCA?

katarinadimedici
Član
Član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofronije taj Pon Okt 12, 2009 2:50 am

katarinadimedici :: Izvini molim te što nisam sagovornik dostojan tvog znanja i dostignuća u ovom sektoru, možda da ti pozovemo čelnike WISPA ili RSPCA?

Pa mozda... Oni bi sigurno znali o cemu pricam...

Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofronije taj Čet Okt 29, 2009 12:42 am

Kad govorimo o drustvu, svi ovih dana imaju prilike da cuju, kako je azil u Rakovici poceo sa radom, gde grupa veterinara vrsi sterilisanje pasa, posebno napusenih, te su u saradnji sa Pet Centrom podrzali akciju i svakog, ko dovede psa nagradili sa vaucerom od 500din.

Sve je to lepo i krajnje humano...ali, iste te pse, dobrim delom zarazene vracaju na ulicu, pa se pitam, koliko ce se vlasnickih pasa porazboljevati i kakav efekat ce sve to imati na same vlasnike...
Drustvo ne obraca paznju na ovakva zbivanja, okupljeno svojim problemima, skoro da i ne primecuju sta se zbiva...
Krajnje je nekorektno sto se o tome cuti...a, da ne bude zgoreg, jedini koji to pominju su "zastitari", kojima ne pada na pamet da dignu glas protiv, vec ih brine ko ce te napustene pse da usvaja posle sterilizacije... Po meni je sve to licemerno i govori o tome da se generalno ne zalazu za opstu dobrobit zivotinja...

Cak isti pljuju ljude, koji rade na realizaciji ove akcije, pritom ne dajuci ni jedan konkretan predlog za resenje problema...
Ne moze se zaobici cinjenica, da su ljudi sve vise zaokupljeni svojom egzistencijom i problemima, imali smo priliku da cujemo i za nesrecu, koja je pogodila divlje romsko naselje...mislim da je gradu bolje da taj objekat, tacnije azil da tim romima, da ljudi ne zive i spavaju na ulici...posto isti ne ispunjava uslove azila. Da me neko pogresno ne shvati, objekat je nov i napravljen po evropskim standardima, ali "zastitari" smatraju da ne valja.
Ne znam zasto isti ti "zastitari" ne uvedu te napustene zivotinje u svoje stanove i dvorsta, jer ih toliko vole..
Svi ostali su po njihovom misljenju nepodobni za vlasnike pasa...

To samo govori u kakvoj je drustvo zabludi, kad oni, koji treba da stite zivotinje, to ne rade, vec se bave vredjanjem i prozivkama onih koji bar nesto rade... Sta covek da kaze, nego da okene glavu i zapita se, kad ce kraj sveta...

Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kenzo taj Čet Nov 05, 2009 12:57 am

Sta moze da se ocekuje u drustvu sa poremecenim sistemom vrednosti koje jednostavno nema svoje ja? Rasprostranjena je imitacija svega, a o licnoj kreativnosti nema ni govora. Svi znamo da je ovo drustvo u dubokoj krizi a sto je najgore depresija je sve prisutnija. Uslovi zivota postaju svakim danom sve gori i gori, prosto je nemoguce da se to ne odrazi na ljudsku psihu.
Najslabija karika u ovoj lancanoj reakciji su kucni ljubimci... i na zalost oni su vec duze vreme na udaru..

Kenzo

Broj poruka : 3

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 2:16 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu