MojaKinologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NVO i zastita zivotinja???

3 posters

Ići dole

NVO i zastita zivotinja??? Empty NVO i zastita zivotinja???

Počalji od Sofronije Sub Okt 24, 2009 4:12 pm

Ovu temu postavljam iz razloga, sto zelim da svako iznese svoje misljenje...

Smatram da smo svi svedoci, kakva je situacija sa napustenim zivotinjama, kako stoje stvari sa mucenjem i zlostavljanjem, i pored zakona koji je donet o zastiti i dobrobiti zivotinja...
Zato me zanima sta je to, sto sprecava ovo drustvo, da se preduzmu efikasniji metodi resavanja ovog problema...da se izbegne ovaj haos, koji iskreno ne odgovara nikom, ni onima sto zivotinje ne vole, a ni onima koji ih vole...a najmanje odgovara napustenim zivotinjama...
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

NVO i zastita zivotinja??? Empty Re: NVO i zastita zivotinja???

Počalji od Kenzo Čet Nov 05, 2009 1:27 am

Ako se malo prisetimo nekih ne tako davnih dana, videcemo sliku istih tih NVO koje su se bavile ljudskim pravima. Toliko su uspesne bile u borbi za zastitu ljudskih prava, da prosto nema coveka koji na neki nacin nije osetio njihovo delovanje. Naravno da sam u ovom izlaganju cinican, jer od kad NVO brine za moja prava, plasim se za svoj goli zivot. Rasne, verske, i sve ostale diskriminacije su njima toliko strane da prosto nemam reici. Ocito da nemaju pojma sta to znaci diskriminacija i sta su ljudska prava..
Na zalost, takva je situacija kada je rec o zastiti zivotinja, gde opet imamo paradoks gde iste te NVO apsolutno nemaju predstavu sta im je zadatak. Kod nas je siroko rasprostranjeno misljenje kako su oni najglasniji - najpametniji. Pa zato u novinama, na TV, na forumima citamo budalastine kako su svi ti ljudi koji se zalazu za zastitu zivotinja neshvaceni u ovom drustvu, omrazeni od strane zivotinjomrzaca. Ja sam misljenja, kao i vecina mojih poznanika za koje moram iskreno da kazem da u vecini slucajeva nisu vlasnici kucnih ljubimaca, da mi ne mozemo primenjivati u Srbiji neke Evropske standarde, takodje, 99,99% ljudi se slozilo da lutalicama definitivno nije mesto na ulicama, parkovima, u ulazima, vec da je drzava trebala da se na malo ozbiljniji i odgovorniji nacin pozabavi tim problemom, i iste te lutalice smesti u azile ili prihvatilista.
Kad god sam u prilici i "naletim" na materiju iz ove oblasti, verujte mi da u vise navrata procitam isti tekst, i prosto ne mogu da verujem da ta sacica ljudi koja sebe naziva zastitnicima zivotinja toliko mrzi ljudski rod a bez imalo srama i karaktera ocekuje pomoc od istih tih ljudi. Mislim da je greska u komunikaciji NVO - gradjani - drzava i jedini krivac su NVO.
Zasto to kazem? Kazem zato sto nam je drzava haoticna, pa ne brine bas mnogo o gradjanima - npr. mnogo je napustene dece koja prose na ulici, onda ova vakcinacija gde mi dobijamo vakcinu kada grip prodje i td. Gradjani koji u zadnjih 20 godina jedva spajaju kraj sa krajem, koji su nemocni da svojoj porodici postenim radom obezbede minimum uslova za normalan zivot.
Na ovu haoticnu sliku dodajemo NVO koje se bave kritikovanjem bez ikakvog osnova, kao da nisu svesne kako njihove komsije zive i sa kojim problemima se suocavaju.
U ovih par postova koje sam uspeo da procitam na ovom forumu ja sam dosao do zakljucka da se jedni zalazu za izgradnju azila i smestanje zivotinja u azile gde bi se mnogo lakse vrsila kontrola i imao uvid u sve nedostatke i propuste, a drugi se zalazu za ... mislim da to nikome nije jasno. Za postovanje nekog potpisanog papira (CNR), koji je zapravo ista ona neodgovorana vlast potpisala, jer su shvatili da je mnogo bolje da oni nemaju nikakvih obaveza ili izdataka, a pri tom su veterinarskoj mafiji (na vise mesta sam procitao da se to tako popularno zove) omogucili da na "legalan" nacin pljacka poreske obveznike.
Ako sagledamo realno, jedna istina je da bi smestanje lutalica u azile podrzali i ljudi koji vole zivotinje, a podrzali bi i oni koji ne vole. Svi bi tu nasli neki razlog za podrsku a krajnji dobitnik bi bio pas lutalica.
Stvarno je jadno sto se ljudi bez autoriteta koji pri tom ne postuju osnovne gradjanske slobode zalazu za zastitu i dobrobit zivotinja..
Kenzo
Kenzo

Broj poruka : 3

Nazad na vrh Ići dole

NVO i zastita zivotinja??? Empty Re: NVO i zastita zivotinja???

Počalji od Sofronije Sub Nov 07, 2009 3:54 am

Moram da dodam na sve ovo da mi se cini da je kod nas praksa, JEDAN COVEK / JEDNA NVO....mislim da je to problem... U vecini slucajeva predstavnici NVO lece svoje frustracije i neostvarenost u zivotu na gradjanima...zivotinje, kako vidimo izvlace deblji kraj...u vise navrata sam pisao o tome da je dzabe zakon o zastiti i dobrobiti, kad isti ne moze da se primeni u praksi...zalaganja NVO se dovode u pitanje, po mom misljenju kajnji cilj nije zastita zivotinja, vec ko zna sta...
Mislim da je lepo receno to sto, NVO nije uradio nista ni na polju zastite ljudskih prava, pa ni po pitanju zastite zivotinja...

Mislim da su preskocili osnovu, tacnije polaznu tacku, a to je, da smo mi prvenstveno ljudska zajednica, koja je sacinjena od ljudi koji vole i ljudi koji ne vole zivotinje i da je potrebno tu naci zajednicki interes za sve, tako da zivotinje ne trpe...
Na taj nacin bi se izbeglo ubijanje i trovanje napustenih zivotinja, a da za te zlocine nikad niko ne odgovara...ako se borba NVO sastoji iz toga, sto ce da pljuju, kunu, pozivaju na linc, onda svako moze da zakljuci da od te borbe zivotinje nemaju korist...

Ovih dana su forumi preplavljeni fotografijama iz azila, uz obrazlozenje kako se ne vodi racuna o sterilisanim psima, kako su muceni, zedni i gladni...po meni, mogu samo da kukaju izmedju sebe i razmenjuju slova, jer ljudi danas gledaju kako da se zastite od gripa, kako da prezive ovu krizu i ne mare bas za neke napustene zivotinje.
Zaboravljaju da napomenu da su ti psi dosli bolesni i neuhranjeni sa ulice i da mozda taj broj zaposlenih nije u stanju da postigne sve, sto oni zamisle...malo izgleda pokusavaju da dramatizuju celu pricu. Svi znamo da uvodjenje u anesteziju predstavlja rizik, covek potpisuje pistanak za svoju operaciju, tako da se prosto cudim da ekipa, koja sterilise pse u Rakovici nije imala i smrtnih ishoda do sad.
Ni ljudi ne izgledaju veselo i lepo nakon operacije, tako da ni ti nesrecnici, koji su navikli da lutaju od kontejnera do kontejnera, ne mogu da izgledaju veselo...

Ipak mislim da je potrebno insistirati na izgradnji azila, gde bi se te napustene zivotinje smestile, jer ovako njima nema opstanka. To sto bi neki, mislim na NVO, voleli da se napusteni psi i mackle setaju ulicama, kao i da svi vole i maze zivotinje, mogu da zaborave..
Cak u Africi vecina divljih zivotinja je u rezervatima i ne krecu se slobodno po divljini...
Njihovom bezobraznom i drskom politikom komunikacije, prvenstveno, pogorsavaju i oako los odnos prema zivotinjama...sto je naj gore, provokacija je i dovela do pojave trovaca, zbog kojih su i vlasnicki psi ugrozeni...
Njihovo licemerno predstavljanje, vredjanje i krajnje neprimereno ponasanje, meni izgleda smesno, ali mi je iskreno zao ziotinja, koje ispastaju zbog NVO.

Nemanje kredibiliteta je jos jedan od razloga njihovog neuspeha, o podrsci u drustvu da ne govorimo...vidi se na primeru da nisu u stanju da organizuju 10 volontera i pomognu akciju u Rakovici...

Mislim da ce jos dosta zivotinja stradati njihovom zaslugom...
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

NVO i zastita zivotinja??? Empty Re: NVO i zastita zivotinja???

Počalji od Zozzi Pon Nov 09, 2009 5:11 pm

Meni se cini da NVO, kako god postupale, istupale i radile, ne rade nista. A pri tom ih ima u tolikom broju. Gledajuci sa strane, cini mi se da je jedini lajt-motiv u ovoj prici novac. Mislim, ako osnivas NVO, to valjda radis zato sto imas ideju o tome kako da pomognes u resavanju problema, resis problem ili pak uradis neku dobru stvar za drustvenu zajednicu. To valjda znaci da NVO bude aktivna u drustvu, da organizuje akcije, promocije, peticije, radionice, da edukuje, saradjuje sa drzavnim sektorom, ili pak bude istrajna u kontrastavu.. A koliko ja vidim, osim Orkinog debakla, ni jedna NVO nije uradila nista. Pretpostavljam nista znacajno od onoga sto im stoji u statutu ili programu organizacije. I sta nam onda ostaje? Novac.
Evo jedne paralele zbog koje mislim tako:
Terorizam. Ima dosta onih koji se zalazu za sprecavanje razvijanja terorizma iz razloga koje nema potrebe objasnjavati, a vecini tih istih aktera je zapravo u interesu i to da ima terorizma. Pogotovo onima koji se bave proizvodnjom i trgovinom oruzjem, a itekako onima cija je osnovna funkcija sprecavanje sirenja terorizma, jer ako ga jednom ne bude, nece biti ni njih. A i sa svih strana se ulaze novac, neki da potpomognu teroriste, a onda drugi jos vise, naivno, da terorizam sprece. Valjda je sada jasno..
Takodje, prelistavajuci strane jos nekih foruma, naisla sam na zvanicne stavove nekih NVO, i iskreno, iznenadjena sam stavom, nacinom i sustinom njihovog javnog istupanja.. a rezultate, osim konfrontacija sa neistomisljenicima NVO sektora po odredjenim temama na forumima, nisam videla. Receno mi je da prijave ne mogu da se podnose retro-aktivno, medjutim, i upravo sada se svasta desava, pocinioci i odgovorna lica/organizacije se znaju, a nista se ne resava.. Šašav
Neki zakljucak bi bio, opet, gledajuci sa strane, da u ovoj problematici imamo gomilu NVO koje se zalazu za dobrobit zivotinja, ne obaziruci se na drustvo i ljudsku zajednicu, a pri tom nemaju razumevanja za ljude koje zivotinje ne zanimaju i nemaju tolerancije za neistomisljenike. A mislim da to nikako ne vodi napred..
Zozzi
Zozzi
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 86

Nazad na vrh Ići dole

NVO i zastita zivotinja??? Empty Re: NVO i zastita zivotinja???

Počalji od Sofronije Pon Nov 09, 2009 9:09 pm

Ovih dana se moze cuti kako je na nekoliko lokacija bacen otrov, jer su gradjani na taj nacin resili da se otarase napustenih pasa...

Taj zlocin niko ne zeli da pravda, ali kao sto sam vec govorio, postoje ljudi koji ne vole zivotinje i ne zele da se pored njih osecaju ugrozeno...sve je to sad relativna stvar, ali ono sto mene fascinira je sledece: NVO dramatizuje celu ovu pricu i pokusava da je skrene u nekom njima znanom pravcu...na moju konstataciju, da su i vlasnicki psi ugrozeni u ovoj situaciji, zbog pogresnog zalaganja, koje kod nas nikako ne moze da zazivi, gospoda krece u rat, kako ja hocu da kazem da je rasni pas vise vredniji od mesanca... Ne samo da nisu u stanju da zastite napustene zivotinje, vec i vlasnicke izlazu riziku...STRASNO, prosto nema reci koje mogu to da opisu...
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

NVO i zastita zivotinja??? Empty Re: NVO i zastita zivotinja???

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu