MojaKinologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesara "Kod ORKE"

+11
palvet
Ruzicabg
Kargiola
Wolflord
filip89kzs
kiki90kzs
cvet1
Derija
iwa iw
Zozzi
Sofronije
15 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 3 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Sub Okt 17, 2009 3:07 am

To jeste tvoja dijagnoza, ali ovde se ne govori o tebi, i ako bi ti to volela... Niko te nije pitao od cega bolujes, vec se ovde iznosi misljenje o postupcima, prema zivotinjama...
Sto se sramote tice, ti i tvoja svita nemate prava nikog da prozivate...da sramota boli, bili bi ste na morfijumu...

Drago mi je sto si pokazala pravo lice, sto se umesto zastite zivotinja, bavis licniom promovisanjem... Nemam nameru da sa ljudima poput tebe komuniciram na pristojniji nacin, jer to nikako ne zavredjujes...
"Prosipaj" mudrost, sa tvojom drugaricom na nekom forumu, gde vam to i prilici...nas, koji mrzimo pse, ostavite da pisemo, kako nama odgovara...
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 3 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Sub Okt 17, 2009 4:29 am

Zozzi
Nemoj se izvinjavati, naravno da je preglednije tako,a pokušaću da ti odgovorim na ono što znam!
1. Promene o kojima sam govorila desile su se ne u Ovči već kada se radi o Orku jer baš tako nosi naslov tema.
Fotografije su nastale u izveštaju veterinara koji je nadgledao sprovođenje strategije koja je započeta tada. Strategiju je doneo grad na čelu sa pok. Bogdanovićem,a u saradnji sa "savezom društava" u kojem je prednjačila Orka, pratili ga Help Animals i SOS animals ( Paskaljević). Međutim savez je trajao samo mesec dana koliko je Elviru bilo potrebno da se dokument potpiše i da legnu pare. Da ne širim priču koja je duga i mučna. Neki su znali za izveštaj ali nisu bili zainteresovani, neki nisu imali pojma šta se dešava. Orka je dobila novac od grada za Info centar, za edukaciju, Ovča za sterilizacije. Nije to bila suma od koje boli glava, ali je bilo nemoralno da se troše tolike pare na nameštaj, plate zaposlenih koji nisu radili ništa i na prostorije na Terazijama, dok su psi ubijani u onim uslovima, a na ulice vraćani zaraženi, bez šanse da prežive. A za sve to vreme Orka je pružala podršku i davala legitimitet svemu tome. Trebalo je mnogo truda da se maknu sa Terazija i da se zatvori taj Info centar. Tadašnji direktor Ovče dao je ostavku ( Đorđe Đokić), a od svega ne bi bilo ništa da se rasprava nije vodila javno i da se nisu umešale političke stranke.
2. Ovča je do pre par meseci bila pod jurisdikcijom Republičke vlade, tj na njenom budžetu. Stanje u svim kafilerijama u Srbiji je identično. Ne znam da li si nekada u nekoj bila, ali...Tu ne može da radi normalan čovek. Sve su to legla smrti i užasa!Ne znam kako bih ti uopšte opisala tu strukturu ljudi, počevši od vratara na ulazu, preko šintera do veterinara i direktora stanice. Isto tako je ljudskom mozgu nepojmljivo kako se muče psi u njihovim rukama. Fotografije prikazuju mali deo, kao i celokupan izveštaj. Najlicemerniji je bio kurs za šintere ( Orkin projekat "edukacije")na kojem su učili "humano hvatanje", a na kraju lično od gradonačelnika dobili diplme u novim uniformama, u Skupštini. Rolling Eyes
Ova država, kao i mnoge u okruženju ulagaće u ubijanje a ne u život. Godinama unazad se proglašava besnilo i ubijaju životinje, jer nadležni ne žele da reše problem bacanjem antirabične vakcine iz vazduha, što je dokazano manji izdatak.
U Ovči nikada nije manjkalo mesta, jer su ih tamo ubijali, a ne čuvali. Videli ste na fotografijama kako izgleda ta "humana eutanazija".Umirali su u mukama jedni na očigled drugih, ptedelo se i na otrovu,a naročito na prepisanom sedativu.I sada na ulazu stoji tabla sa natpisom "Prihvatilište" ali to nikada nije bilo, sve do skoro ( mislim da je 2002 ili 2004. radile su i peći, koje su uklonjene na zahtev stanovnika Ovče jer se iz njih širio nesnosan smrad!Pogledajte fotografije iz unutrašnjosti. Još uvek ima gradova gde šinteri ubijaju maljem ili omčom stegnutom oko vrata!
U Ovči rade samo dva veterinara od stručnog kadra ( stalno zaposleni),a o svemu doživljenom ( ima i za Riplija) da ne govorim.
Usvojen je novi zakon i eutanazije u Ovči ne rade još od početka godine, međutim do Novog Sada, Subotice, Zaječara taj zakon još uvek nije stigao. Kod njih se i dalje ubija punom parom. Ovča bi trebala da ostane karantin,a u novom azilu u Rakovici će se raditi sterilizacije, dok bi psi u naredne dve godine i dalje vraćani na ulice dok lokalne samouprave ne otvore svoja prihvatilišta. Kako će u Beogradu to biti rešeno videćemo,a ono što se u unutrašnjosti dešava ne mriše na dobro. Većina vet. stanica počinje da se privatizuje i direktori odjednom bivaju unapređeni u vlasnike i sve to bez ikakve kontrole.
Ne mogfu ti opisati ponašanje i odnos zaposlenih u Ovči prema "nama". Spremni su na očigledne laži, a poslednji incident se dogodio sa novim šefom Mikijem kada je pretukao predsednika udruženja NOA. Naravno u medijima se pisalo suprotno, društva su protestvovala, ali ni odgovor na dopis nismo dobili već je Đorđević postavljen na rukovodeće mesto- jer niko drugi nije hteo!
Sa druge strane društva takva kakva jesu bez ikakvih finansija, bez članova, sektor koji je kod nas malo razvijen , ne predstavljaju nikakvu snagu. Među njima je čak i jedan broj neregistrovanih,a u novije vreme Tinska uvuče i fondove i političke i antipolitičke pokrete pa čak i agenciju za pomoć građanima u pisanju pisama Very Happy
POmenula sam "Svratište" kao primer jer su i oni diskriminisani i ne postoji politička volja da se pitanje reši. I zaista realno nepostojanje sredstava, nedostatak infrastrukture, nedostatak znanja i volje. U sve ovo treba uključiti i medije koji su uvek spremni za antikampanju. Oblast zaštite životinja nam je toliko zaostala da običnom građaninu zvuči nepojmljivo, koliko nas ne uvažavaju. Zakon je donešen ali se ne može primenjivati jer ne postoji mesto gde bi se sklonile oduzete životinje npr.
Nacionalni registar i nacionalna baza podataka. Država je uvezla čipove na kojima je neko dobro zaradio a kupljeni su od dva proizvođača. Ne postoji nikakva kontrola, veterinari i samo retko proveravaju. Zna se kako se pravi baza podataka, ali...U Ovči se i dalje redovno dešava da se hvataju čipovani psi. Bilo je onih koje su dva puta otvarali da sterilišu. Čitač jednog proizvođača ne očitava čipove drugog.Ima toga još za kilometre stranica. Nadam se da sam delimično razjasnila.
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 3 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Sub Okt 17, 2009 12:08 pm

........I, mrmot je zavio cokoladu u foliju.... Rolling Eyes

Ne uzimanjem ljudskih potreba u obzir, ocekuje se da neko shvati i podrzi zakon o zastiti zivotinja...vredjanjem svega i svakoga, jednoumljem koje vlada u NVO, koje samo gledaju da zastite sebe...

Naravno da niko ne zeli da podrzi "zastitare"!!!!!!!!!!!!!
Zanose, samo ne znam u koju stranu...nemaju gde da sklone napustene zivotinje a oduzimali bi vlasnicke, mislim da se ovde svako zapita, ko to brani zivotinje i na koji nacin...

Ponasanje, prema NVO je ocekivano, zbog svega izrecenog i stava za koji se zalazu..
Mislim da ni u zapadnim zemljama nije regulisana zastita zivotinja, na adekvatan nacin...zbog preplitanja ideja, koje vecina drustava za "zastitu" zivotinja propagira, dolazi do potpune odbojnosti prema istim i nije cudo, zbog nacina nastupanja istih, vise ljudi zatvara oci pred problemima...uzimajuci u obzir okolnosti, u kojima zivimo zadnjih 20 godina, gde ljudi ne mogu da se izbore za svoja prava, gde nas svako sikanira, omalovazava, laze, ocekuje se da verujemo u neko bolje sutra.. Pa zastita zivotinja, stvarno ne igra nikakvu ulogu... Resenja postoje, ali se sve odlaze, zbog koje-kakvih izgovora, jer kad bi se stvari na polju napustenih zivotinja sredile, potrebe za postojanjem tolikog broja NVO bi prestale..
Politicka volja da se nesto uradi postoji, kao i na svim poljima, gde se ocekuje pravo resenje, ali i tu dolazimo do kontradiktornosti, jer kao u slucaju sa drustvima za "zastitu" zivotinja, volju sprovode nesposobni i neupuceni...cim se stvari gledaju na nacin, "ona druga strana" ili slicno, dolazi do podele misljenja u samom narodu..pa, otud i reakcija je takva, kakva jeste...

Svi propusti, koji su ucinjeni, ukazuju da je sve to nazalost istina...otvaranje azila i nabavka cipova, donosenje zakona o dobrobiti zivotinja, potpisivanje nekakvih strategija, sve je to uradjeno u prisustvu NVO, koje nisu umele ili zelele da prepoznaju pravi cilj, zarad svojih nekih intresa...to je i razlog antikampanje, koja je u medijima prisutna (MISLIM, NIJE TO ANTIKAMPANJA, VEC JE TAKO DOZIVLJAVAJU "ZASTITARI"...TO JE SAMO OBJEKTIVNO SAGLEDAVANJE SVARI, KOJE NJIHOVIM IDEJAMA NE IDE U PRILOG.)
Postojanjem strategije, za koju se neki zalazu i koja je u nasim uslovima neodrziva, onemogucava se sama primena zakona, jer napustanje zivotinja i nebrigu o njima je nemoguce kontrolisati, napade vlasnickih pasa je takodje tesko dokazati, samo zlostavljanje je jos teze dokazati...
Ako se na sve to doda i ucestalo pozivanje na linc dece, roma, poljoprivrednika, lovaca i ostalih grupa (da ne govorimo o ophodjenju prema ljudima, koji jednostavno ne vole zivotinje) dobijamo sliku u drustvu, kakva jeste i sve o pod dirigentskom palicom kvazi drustava za "zastitu" zivotinja..
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 3 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Zozzi Ned Okt 18, 2009 1:51 am

Hmmm.. Ja onda dolazim do zakljucka da definitivno niko nista ne radi, i da su definitivno SVI delom odgovorni. Cinjenica je da ne mozemo ocekivati od obicnih gradjana da "lome glavu" zastitom zivotinja, jer su na svakodnevnom nivou suoceni sa gomilom egzistencijalnih problema, a sa druge strane vladin i nevladin sektor ili nemaju interesa ili nemaju volje da bilo sta rese.. A iskreno, obican gradjanin mozda i ne moze da vidi konkretan cilj, niti mu se predocavaju smernice u kom pravcu ide ta zastita zivotinja.. Sve je dosta konfuzno, (cak i tvoj odgovor sam morala dva puta na tenane da procitam kako bih pohvatala ko sta hoce, kome sta treba a sta ko radi, tj. ne radi..) posebno ako uzmemo u obzir veliki broj napustenih zivtinja. Nekako, bilo bi dosta jednostavnije kada bi se resavao deo po deo.. i primena zakona bi onda bila i jednostavnija i transparentnija.
Zozzi
Zozzi
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 86

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 3 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Sre Okt 21, 2009 7:32 pm

Ja o neradu i licemerju i pisem, pokusavajuci da ukazem na realno stanje stvari.... Lazno moralisanje samozvanih "zastitara" koji zbog svojih licnih frustracija nista ne cine za dobrobit i zastitu zivotinja... Imate priliku da slusate/citate, kako je tesko, kako ih niko ne razume, niti podrzava, kako niko nista ne preduzima, kako ne valja drzava, ljudi, deca, ma niko drugi osim njih...
Mislim, samo promovisanje CNR strategije i zalaganje za primenu iste, govori o njihovoj "iskrenoj" borbi za dobrobit zivotinja...UHVATIS, USTROJIS, OBELEZIS, pa vratis na ulicu i kako se same zivotinje snadju...Nema tu odgovornost, ni prema drustvu, ni prema zivotinjama, jos manje ima sanse da se promeni svest gradjana i sam odnos prema zivotinjama...
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 3 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Čet Okt 22, 2009 4:41 am

Ma, kažem ja Tito je kriv za sve!
Zozzi
Nekako, bilo bi dosta jednostavnije kada bi se resavao deo po deo.. i primena zakona bi onda bila i jednostavnija i transparentnija.
Eto, sama si došla do rešenja! To je jedini mogući put, ali nažalost ide teško i u pogrešnom smeru kao i sve u ovoj zemlji! Primena zakonskih regulativa je ono na šta se mora insistirati , ali mora imati i alate kroz koje se može sprovoditi. Šta vredi oduzeti nekome psa ako nemaš gde da ga smestiš?
Za dve godine smanjen je broj pasa za 3000, međutim produkcija nam je tolika da se to objektivno ne primećuje. Oblast zaštite životinja u jednom zaostalom društvu kao što je naše , ravno je zastupanju Crnaca u sedištu Kju Kjus Klana, eto očiglednog primera prosipanja mržnje i ovde. Svi bi samo da ih "sklone" a u ovom trenutku to znači smrt. To što tebi deluje konfuzno, zapravo je od toga što je zaštita zapravo obilna oblast koju nije lako shvatiti. Vodi se zapravo "gerilska" borba od ćoška do ćoška, od ulice do ulice...
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 3 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Pet Okt 23, 2009 7:16 pm

Uvek se nadje neko opravdanje za nerad, uvek je neko drugi kriv...samo se "jadNE" NVO trude da iznadju resenje, zaboravljajuci pri tom, sta trba da uade...
Nece to "zaostalo" drustvo da podrzi nekog, ko ga konstantno vredja, ko poziva na linc, uvodi cak i rasnu diskriminaciju, a o homofobicnom gledanju na okruzenje da ne govorimo...
Zakon se ne moze primenjivati, dok god su ulice pune pasa, dok god se vrsi pogresno obelezavanje pasa, po meni totalno neefikasno...zakon je u potpunoj kontradiktornosti sa CNR strategijom, koja je kod nas neprimenljiva i koja nikako ne zadovoljava potrebe tog "zaostalog" drustva...
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" - Page 3 Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu