MojaKinologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VETERINARI....

+5
b&i
Zozzi
filip89kzs
Sofronije
Derija
9 posters

Ići dole

VETERINARI.... Empty VETERINARI....

Počalji od Derija Pet Nov 06, 2009 10:37 pm

VETERINARI,LJUBITELJI SVOG POZIVA Šašav

Otvoram ovu temu ali molim admina ako sam na pogrešnom mestu da me ispravi.

Želela bih da znam koliko ima veterinara koji rade svoj posao iz ljubavi a ne iz koristi Question

Nažalost upoznata sam sa dramatičnom situacijom, kada je vašem ljubimcu hitno potrebna veterinarska pomoć, intervencija... a niste momentalno u situaciji da to isfinansirate, obično dobijemo odgovor, "ŽAO MI JE..."

Volela bih da čujem mišljenje drugih članova foruma o njihovim iskustvima...

ALI BIH JOŠ VIŠE VOLELA DA ZNAM KOLIKO IMA VETERINARA KOJI VOLE ŽIVOTINJE A NE KADA DOVEDETE SVOG LJUBIMCA U AMBOLANTU DA ODMAH RAZMIŠLJAJU KOLIKO ĆE PARA UZETI OD VLASNIKA Suspect
Derija
Derija
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 87

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od Sofronije Sub Nov 07, 2009 3:17 am

Tema je zanimljiva i bas bi se moglo polemisati, ali....

Krajnje iskreno, sve se svodi na korist...veterinari nisu imuni na to.
Znamo svi da su potrebne godine studiranja, da oko privatne prakse ima izdataka, mislim na otvaranje iste i da se danas sve gleda kroz novac..

Ipak, smatram da u nekim slucajevima treba pre svega biti human, jer se ne radi o vlasniku zivotinje, vec o samoj zivotinji, kojoj je potrebna pomoc.
Ja sam u nekoliko navrata imao priliku da cujem jednu cenu za carski rez, a kad se spomene rasa, onda je to u mom slucaju tri puta skuplje...zamislite obrazlozenja, kojih sam se naslusao...

Mali je broj veterinara, skoro zanemarljiv, koji svoj poziv prvenstveno gledaju kao human rad...jos je manji broj onih, koji razumeju vlasnika, kad je u nevolji sa svojim ljubimcem..
Naravno, veterinari i pet industrija su nasli nacina da se okoriste od ljubitelja zivotinja, da dobro zarade na svemu... Pogledajte samo ponudu igracaka za pse, macke, ptice, glodare i bice vam jasno...SVE JE NAZALOST BIZNIS..

Moje iskustvo nije lepo i znam da sam tesko podneo gubitak kuje i to mogu slobodno reci greskom veterinara, koji je odugovlacio sa "lecenjem" ali je uredno hteo da naplati sve i ako je kuja uginula...moja je greska sto sam se rukovodio idejom, moj veterinar, pa mozda i zbog nemanja iskustva, jer sam pse do tad vodio samo na vakcinaciju. Drugih problema sa psima, sto se tice zdravlja nisam imao i mozda je to razlog mog neznanja.

Poznanik je imao iskustvo, kad je zamolio veterinara da mu pregleda kuju, koja samo sto nije uginula i kad je rekao da nema novac da mu odmah da, da ce mu dati licnu kartu, mobilni, samo da joj pomogne, odgovor je bio "zao mi je, ne mogu vam pomoci ako nemate novac" Mislim, sta reci??? Na srecu, kuja je dobro, zahvaljujuci veterinaru, koji mu je rekao u razgovoru " TO STO VI NEMATE NOVAC NE ZNACI DA PAS TREBA DA UGINE, I NE MOZE DA PAS CEKA DOK VI ZARADITE NOVAC, VEC DOVEDITE PSA DA MU POMOGNEM". Krajnje human i covecanski odnos tog coveka je mene odusevio...

Ko pazljivo prati forume, moze se uveriti da se cesto spominje pojam "veterinarsa mafija" koji je meni iz prva bio smesan, ali slusajuci ispovesti pojedinih ljudi, poceo sam da verujem u postojanje iste...

Na svu srecu, ima i postenih i humanih ljudi, mada su retkost...

[b]
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od Derija Ned Nov 08, 2009 9:23 pm

Da li je moguće da niko nema neko loše iskustvo sto se tice veterinara Ups! ili nesmete da pricate o takvim iskustvima???
A vidim nema ni veterinara da napisu kako rade svoj posao iz ljubavi Šašav

TUŽNO
Uzatvoru
Derija
Derija
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 87

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od filip89kzs Ned Nov 08, 2009 11:52 pm

Evo me !!!!!!!!!! Imao sam jedan problem sa veterinarom!!!!!! Kada sam cuo od drugog veterinara neke stvari i sve shvatio otisao sam i objasnio mu neke stvari na ne bas ljubazan nacin,drukcije receno razbio sam ga od batina i polupao mu celu 'ambulantu'!!!!!!!! On je u stvari radio na divljaka..... bolje da nepricam samo se nerviram,ali sam sada skroz zadovoljan sa trenutnim veterinarom
filip89kzs
filip89kzs
Poštovani član
Poštovani član

Broj poruka : 348
Lokacija : Beograd,Karaburma

http://www.filipbgd89.ourpitbulls.com

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od Zozzi Pon Nov 09, 2009 4:38 pm

Hmmm... Jos nemam psa i s toga nisam koristila usluge veterinara, ali imam dosta indirektnog iskustva preko moje prijateljice. Medjutim, u tom slucaju je malo i ona problem. Naravno da ima svakakvih ljudi, pa isto kao i sa lekarima - neki traze novac da bi pomogli, a neki lece zato sto se vode Hipokratovom zakletvom.. Ne znam da li mi je poredjenje najbolje, ali definitivno problem je to sto je za otvaranje privatne vet prakse potrebno daleko manje ulaganja nego za doktorsku, pa ih tako i ima vise. Moja prijateljica se u pocetku par puta opekla sa kojekakvima, i onda naisla na veterinara koji ju je odusevio svojim pristupom (mada ja mislim malo i pojavom Embarassed ) i tim kako se zalaze za njenog psa. Isla je redovno samo kod njega, medjutim, posle pola godine kaze mi da je i on isti kao i oni prethodni confused valjda je nije pozvao na kafu ili sta vec..
E sad, i ona je malo cudna po tom pitanju. Ja bih na njenom mestu trazila, raspitivala se, posecivala, testirala, i opet ne bih ni jednog veta uzela zdravo-za-gotovo. A ona je odabrala veta zato sto je sarmantan i lepo prica... Ja bih se drzala onoga koji zna sta radi i pomaze mom psu, pa makar mene psovao Suspect
A ona evo vec cetiri godine nije pronasla "svog" veta. Cinjenica je da ima mnogo onih koje zanima samo novac, i da skoro niko nece da pomogne zivotinje radi (u slucaju - pomozi mi platicu kasnije), a meni se cini da je jos vise onih koji nece da priznaju da ne znaju. Da ne znaju sta da rade psu, a ne gubi im se novac, pa onda prihvataju da lece pse iako pojma nemaju, umesto da kazu - Nisam siguran, idite kod tog-i-tog ili drugog.. A vlasnik prepusta psa u ruke "strucnjaku" gledajuci u veta kao u carobnog iscelitelja.. Mislim, takvu sam sliku stekla kad sam pitala drugaricu o cemu razmislja kad ga vodi kod veta, posle nekoliko promenjenih ambulanti i njenog cmizdrenja.
Iskreno, uzecu psa kad se za to stvore uslovi, ali i kad budem sigurna da imam pravog veta za njega. I nece mi biti tesko da proveravam po hiljadu puta, trazim na hiljadu mesta i pitam za hiljadu iskustava. DobraKuca
Zozzi
Zozzi
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 86

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od Derija Pon Nov 09, 2009 9:44 pm

filip89kzs ::Evo me !!!!!!!!!! Imao sam jedan problem sa veterinarom!!!!!! Kada sam cuo od drugog veterinara neke stvari i sve shvatio otisao sam i objasnio mu neke stvari na ne bas ljubazan nacin,drukcije receno razbio sam ga od batina i polupao mu celu 'ambulantu'!!!!!!!! On je u stvari radio na divljaka..... bolje da nepricam samo se nerviram,ali sam sada skroz zadovoljan sa trenutnim veterinarom

Da li bi mogao da nam kazes koji je to veterinar??? I bilo bi lepo kada bi nam napisao koji je problem bio upitanju Question

Ja sam poznavala jednog veterinara koji je radio na crno, išao je na fazon da steknete poverenje u njega i onda vam uništi životinju Exclamation Moje mišljenje je bilo a i sada je da je to radio iz neke svoje ljubomore,pakosti.... u pitanju je veterinar Milan Bisenić
Derija
Derija
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 87

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od Derija Pon Nov 09, 2009 10:30 pm

Zozzi ::Hmmm... Jos nemam psa i s toga nisam koristila usluge veterinara, ali imam dosta indirektnog iskustva preko moje prijateljice. Medjutim, u tom slucaju je malo i ona problem. Naravno da ima svakakvih ljudi, pa isto kao i sa lekarima - neki traze novac da bi pomogli, a neki lece zato sto se vode Hipokratovom zakletvom.. Ne znam da li mi je poredjenje najbolje, ali definitivno problem je to sto je za otvaranje privatne vet prakse potrebno daleko manje ulaganja nego za doktorsku, pa ih tako i ima vise. Moja prijateljica se u pocetku par puta opekla sa kojekakvima, i onda naisla na veterinara koji ju je odusevio svojim pristupom (mada ja mislim malo i pojavom Embarassed ) i tim kako se zalaze za njenog psa. Isla je redovno samo kod njega, medjutim, posle pola godine kaze mi da je i on isti kao i oni prethodni confused valjda je nije pozvao na kafu ili sta vec..
E sad, i ona je malo cudna po tom pitanju. Ja bih na njenom mestu trazila, raspitivala se, posecivala, testirala, i opet ne bih ni jednog veta uzela zdravo-za-gotovo. A ona je odabrala veta zato sto je sarmantan i lepo prica... Ja bih se drzala onoga koji zna sta radi i pomaze mom psu, pa makar mene psovao Suspect
A ona evo vec cetiri godine nije pronasla "svog" veta. Cinjenica je da ima mnogo onih koje zanima samo novac, i da skoro niko nece da pomogne zivotinje radi (u slucaju - pomozi mi platicu kasnije), a meni se cini da je jos vise onih koji nece da priznaju da ne znaju. Da ne znaju sta da rade psu, a ne gubi im se novac, pa onda prihvataju da lece pse iako pojma nemaju, umesto da kazu - Nisam siguran, idite kod tog-i-tog ili drugog.. A vlasnik prepusta psa u ruke "strucnjaku" gledajuci u veta kao u carobnog iscelitelja.. Mislim, takvu sam sliku stekla kad sam pitala drugaricu o cemu razmislja kad ga vodi kod veta, posle nekoliko promenjenih ambulanti i njenog cmizdrenja.
Iskreno, uzecu psa kad se za to stvore uslovi, ali i kad budem sigurna da imam pravog veta za njega. I nece mi biti tesko da proveravam po hiljadu puta, trazim na hiljadu mesta i pitam za hiljadu iskustava. DobraKuca

Mogu tvojoj prijateljici prepuruciti veta koji se nalazi u Zemunu ima jako lep glas jako je šarmantan jako lepo izgleda jako lepo priča ali što je naj bitnije uvek mu je pas ili mačka na prvom mestu!!!!
Derija
Derija
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 87

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od filip89kzs Pon Nov 09, 2009 10:49 pm

Derija ::
filip89kzs ::Evo me !!!!!!!!!! Imao sam jedan problem sa veterinarom!!!!!! Kada sam cuo od drugog veterinara neke stvari i sve shvatio otisao sam i objasnio mu neke stvari na ne bas ljubazan nacin,drukcije receno razbio sam ga od batina i polupao mu celu 'ambulantu'!!!!!!!! On je u stvari radio na divljaka..... bolje da nepricam samo se nerviram,ali sam sada skroz zadovoljan sa trenutnim veterinarom

Da li bi mogao da nam kazes koji je to veterinar??? I bilo bi lepo kada bi nam napisao koji je problem bio upitanju Question

Ja sam poznavala jednog veterinara koji je radio na crno, išao je na fazon da steknete poverenje u njega i onda vam uništi životinju Exclamation Moje mišljenje je bilo a i sada je da je to radio iz neke svoje ljubomore,pakosti.... u pitanju je veterinar Milan Bisenić
Znaci,iskreno da ti kazem nemam pojma kako se zove. Otvorio je ambulantu na karaburmi min od moje kuce pa mi je bilo najblize kod njega da odem jer pre toga nisam imao iskustva sa veterinarima. Problem je bio u tome da mi pas imao mesec dana,a on mi je dao tabletu protiv glista za pse preko dvadeset Kg!!!!!!! I onda sam otisao kod veta koji se nalazi na zvezdari,neznam tacno kako mu je ime ali je drugaru spasio dva psa. I stvarno je dobar,ali je u zadnje vreme mnogo poskupeo. On mi je objasnio za ovog prvog,kako je otvorio ambulantu ispred njegove krao mu musterije i covek se normalno naljutio zvao inspekciju i ovaj pobegao. Pa sam onda resio da ga posetim Mešam
filip89kzs
filip89kzs
Poštovani član
Poštovani član

Broj poruka : 348
Lokacija : Beograd,Karaburma

http://www.filipbgd89.ourpitbulls.com

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od b&i Uto Nov 10, 2009 11:23 pm

Uhhhh,uhhh ti veterinari.Svega i svacega sam se nagledala i naslusala.Ima kod mene jedan veterinar kojeg ne mogu nikako smisliti,da neko moze biti takav,da se odma na njemu vidi da ne lijeci pse iz ljubavi,ma ni trunke.
Koliko mu je samo pasa uginulo na stolu,odma kad pas udje u amb.on prepisuje neke silne lijekove,a ne kaze ni sta je psu,sve operacije skrka u jedan dan,pa mislim,odraditi 5-6 operacija u toku jednog ddana,hm nemam pojma...ma grozan mi je,znam da nema puno pacijenata,vodi azil i otvorio je bolnicu za pse,vrhunski opremljena(tako kazu),silni neki vet.iz inostranstva,nocna sluzba,ovo ono,a pare kupi od toga sto dobija za azil,dok jadne zivotinje gore crkavaju od gladi Sad Sad ...-Slaven Grbić
Dosta se ljudi bori protiv njega,ide tesko jer je covjek jak(pare cine cuda),ali doce i taj dan.
A radila je jedna veterinarka,na zalost nije imala para da potpuno opremi amb.pa je zatvorila,a moja je obozavala ici kod nje u amb.-mislim da sam s tim sve rekla.Nije naplacivala neke manje preglede,a bila je 24/7 dostupna.Ljiljana Damjanović
A ima jedan stvarno odlican vet.kod kojeg vodim ovu svoju,znaci uvjek je prvo pomazi malo,polako i bas fino radi.Dok sve ne provjeri ne daje silne tablete(jer ja to mrzim kad mi odma prepise tablete a veze nema sta je),nekad mi ni ne naplati pregled-stvarno respect.Ja ne stedim kad je u pitanju moj pas,ali ipak da mi uzima silne pare samo jer ju je pogledao na sec,pipnuo,glupo mi.Zna da naplati ponekad malo vise,ali ok,odradi covjek svoj posao vrhunski zasto ga i ne naplatiti.A i on je ugl dostupan,drugarici je operisao psa u nedelju iako tad amb ne radi,ali nije htjeo da ceka...Goran Paraš...
pozz
b&i
b&i
Poštovani član
Poštovani član

Broj poruka : 329
Lokacija : Banja Luka,RS

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od Sofronije Čet Nov 12, 2009 12:05 pm

Kod nas je obicaj da se o losim stvarima/iskustvima ne govori...pokusava se idealizovati sve, uz naviku, da se nekom ne zamerimo...
Isto je kad se govori o kradji na izlozbama ili kad je rec o resenju problema napustenih zvotinja... Jedno moramo da shvatimo, gde se god radi o parama, tu nema istine, a mali broj onih, koji bi otvoreno pricali o problemu, izvrgavaju s podsmehu, vredjanju a u poslednje vreme na vecini foruma banovanju ili brisanju postova. Jednom reciju, to su zabranjene teme.


Problem je izgleda, sto mi volimo nase ljubimce i za njih zelimo najbolje, pa neki to dobro iskoriste... Veterinari u vecini slucajeva nisu iskreni, jos manje su ljubielji svog poziva...

Voleo bih da ova tema bude podsetnik, za sva losa iskustva, ali jos bih vise voleo da se cuje i neka preporuka, odlicnog veterinara, koji odudara od ove, nazalost, vecine...

Iskoristicu ovaj pasus i pohvaliti veterinara BOZINOVIC STANKA , koji radi u Zemunu. Njemu je ljubimac na prvom mestu, a uz to je covek i strucnjak, sto je za svaku pohvalu Bravo!
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od katarinadimedici Čet Nov 12, 2009 5:59 pm

O veterinarima koji rade u Ovči, knjiga bi mogla da se napiše. Za sve "greške", nemar i grozote uglavnom su nagrađivani. Đorđe Đokić važi za odličnog veterinara kada je njegova privatna praksa u pitanju, međutim radovi u Ovči govore nešto sasvim drugo.
Jedini veterinar u Beogradu za koga se zna da će doći u bilo koje doba dana i noći, koji radi po minimalnim cenama i uvek hoće da sačeka za plaćanje je Mionim Ranđelović, popularni Mića sa Bežanijske kose, sada još pojačan Vladom Rotom!
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od Derija Pet Nov 13, 2009 2:01 pm

Sofronije mislim da se u potpunosti slazemo u mišljenju što se tiče ovog predivnog čoveka

Bravo! Bravo!

Sve pohvale za njega i Marka!!!!

....

Iskoristicu ovaj pasus i pohvaliti veterinara BOZINOVIC STANKA , koji radi u Zemunu. Njemu je ljubimac na prvom mestu, a uz to je covek i strucnjak, sto je za svaku pohvalu Bravo![/quote]
Derija
Derija
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 87

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od Derija Sre Dec 09, 2009 10:15 pm

Prođe malo duže vremena a ni jedan veterinar iz Beograda nema da se oglasi kako radi svoj poziv iz ljubavi prema životinjama Sad
Derija
Derija
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 87

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od vegaskywalkers Čet Jul 14, 2011 8:44 pm

vegaskywalkers
vegaskywalkers
Član
Član

Broj poruka : 40
Lokacija : Beograd

http://www.vegaskywalkers.com/

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od Kendy Ned Apr 13, 2014 12:32 pm

Moje lose iskustvo je vezano za veterinara Vladu Antica, zvanog Vlada Rot i njegovu ambulantu koja se nalazi u ulici Zdravka Celara u Beogradu, ne znam kako se zove, nema nikakvog natpisa. Porodio mi je kucu u februaru 2014. god na carski rez koja je samo posle 3 sata od operacije pala u kolaps nepoznate prirode za koji i Vlada kaze da ne zna sta se desilo. Osmi dan od operacije je dobila kompletnu upalu digestivnog trakta i deveti dan je umrla. Za vreme operacije, tj carskog reza, sam vise puta ulazila u tu njegovu improvizovanu salu za operacije da ga opomenem da ne pusta ljude iz cekaonice da ulaze i da gledaju tok carkog reza. Tada sam videla da je sve tamo jako prljavo, videla sam njegovog pomocnika veterinara Baneta kako drzi stene koje je jos uvek bilo vezano za majku pupcanom vrpcom i mali je pljuvao neku vodu, a pri tom je veterinar bio u civilnom odelu bez hirurskih rukavica. Tamo je sve uzasno prljavo, a o sterilizaciji instrumenata ne bih ni da pisem. Vlada me je ubedjivao da su razne bolesti razlog njene smrti, mada su na kraju svi znaci i prica sa profesorima sa veterinarskog fakulteta ukazivali na to da je umrla od sepse, tj nesterilisnih instrumenata.
Kendy
Kendy

Broj poruka : 1

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od akidi Pet Maj 16, 2014 3:45 pm

Hteo bih samo da upozorim vlasnike kućnih ljubimaca da vode računa pri izboru veterinara. Imao sam retrivera koga je od štenećih dana, pa do pred smrt (kada sam tek shvatio sa kim imam posla) lečio jedan veterinar. Ime mu je Milan Đorđević, visok, krupan, malo frflja kad govori. Delovao je ok, svih 7 godina koliko je dolazio, za redovne, benigne stvari. Polako je tokom vremena poskupljivao svoje usluge, ali na to nismo mnogo obraćali pašnju, bilo nam je dosta konforno što dolazi po pozivu, pa ne moramo da vodimo psa u ordinaciju koju ovaj ni nema. Pre 2 ipo mesca smo primetili da sa psom nešto nije uredu, počeo je drastično da gubi na težini, postao je neaktivan I trom. Veterinar je počeo da ga leči od upale grla, da dolazi skoro svakodnevno. Kako mu je Davao antibiotike i vitamin, pas pokazivao blago poboljšanje. Tek kada je
pas još drastičnije smršao I kada smo primetili da ima problema sa pražnjenjem creva, tražili smo da preduzme nešto. On mu je izvadio krva, dao na analizu, čiji smo rezultat dobili tek posle 3-4 dana I tvrdio da je sve u redu. Videvši da moramo da potražimo i drugo, da ne kažem stručno mišljenje, odveli smo sirotog psa kod Vlade Maraša (o njemu sve najbolje) koji je pogledavči psa, odmah rekao da nešto ozbiljno nije u redu. Uradio mu je ultrazvuk i konstatovao ogroman, neoperabilan tumor, reakvši da je jedino rešenje eutanazija. Kako nismo hteli sa tim da se pomirimo otišli smo i kod trećeg veterinara, Vlade Terzina,
koji je odmah shvatio o čemu se radi, čovek je pokušao da mu još malo produži život, rekavši da smo suviše vremena izgubili i da je najverovatnije kasno. Uradio je bipsiju koja je potvrdila da u pitanj jako agresivan limfom. Posle 2 dana ga je uspavao, jer nismo hteli vise da mučimo jadnu životinju.
Ostavivši psa u takvom stanju i videvši da smo prestali da se javljamo (iako nam je bio veterinar punih 7 godina) visokomoralni i stručni veterinar Milan Đorđević se vise nikada nije javio. Čak i kada sam mu poslao poruku da ga obavestim o ishodu njegovog lečenja (koje je koštalo nekoliko stotina EUR), nije našao za shodno da se bar javi i saučestvuje u tuzi.
Smatram svojom obavezom da sve vlasnike kućnih ljubimaca upozorim da vode računa pri izboru veterinara.
akidi
akidi

Broj poruka : 1

Nazad na vrh Ići dole

VETERINARI.... Empty Re: VETERINARI....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu