MojaKinologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesara "Kod ORKE"

+11
palvet
Ruzicabg
Kargiola
Wolflord
filip89kzs
kiki90kzs
cvet1
Derija
iwa iw
Zozzi
Sofronije
15 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Čet Sep 10, 2009 8:10 pm

Citiram tekst sa sajta čiji je link ispod.

FOTOGRAFIJE NA OVOJ STRANICI SAJTA SU IZUZETNO UZNEMIRUJUĆE!

http://www.tinska.com/page7.htm

Fotografije su iz kafilerije OVČA u Beogradu. Snimljene su tajno. Za ovakvo postupanje prema psima i mačkama kriva je direktno ORCA jer je Elvir Burazerović bio na čelu Info Centra i sve znao ali nije sprečio. Dakle ORCA je saučesnik u zločinu.

Direktor kafilerije Đorđe Đokić, veterinar, je zbog surovosti prema životinjama izbačen iz stranke
G17 plus, ali je ostao u Ovči. Neko iz Vlasti podržva ovu dvojicu ljudi. Ko?

Ne mogu da verujem da neko za ovakav postupak prema životinjama, i pored donošenja zakona, ne snosi nikakvu odgovornost, ni sada.. I nije mi jasno čime se bave pojedine NVO i kakva im je uopšre svrha postojanja?..
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Zozzi Pet Sep 11, 2009 8:43 pm

NO COMMENT... pale kakvo smo mi društvo affraid Stvarno strašno! :evil:

Zar je moguće da neko može da bude toliko okrutan prema čovekovom najboljem prijatelju?! Ne znam da li ti ljudi imaju dušu, ali sigurno znam da mozga nemaju...
Zozzi
Zozzi
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 86

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od iwa iw Ned Sep 13, 2009 12:35 am

a da li je moguce ovo! uzas nisam trebala da vidim! taj koji je ovo dozvolio sigurno nece proci lepo u zivotu
avatar
iwa iw
Novi član
Novi član

Broj poruka : 26
Lokacija : zvezdara bgd

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Derija Pon Sep 14, 2009 1:21 am

Ovo je strasno!!!!! Ako su resili vec da ubijaju pse neka to rade na humaniji nacin!! Ali mogu razumeti da eutanaziraju psa koji je agresivan,neizlecivo bolestan...ali zasta su im krivi ovi neduzni stenci???
Derija
Derija
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 87

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Sre Sep 16, 2009 12:37 am

.....strasno jeste, ali je jos strasnije to, sto medju saradnicima ORKA ima i veterinare, koji brinu o zdravlju ljubimaca, a kroz nase ljubimce, mogu slobodno reci i o nasem zdravlju....MISLIM DA JE SAD JASNO SVE Rolling Eyes ..

Ali, mene je jos jedna grupa saradnika, jos vise iznenadila, a to su kinoloske sudije...ne mogu da verujem da ljudi, koji navodno vole zivotinje, saradjuju u ovakvom zlocinu...a kad im se obratis, kazu, "ja sam medjunarodni, kinoloski sudija" i znam sve o psima Twisted Evil ...Ma, treba da ih je sramota, kad su takvi licemeri...
Daleko smo mi od primene zakona o zastiti i dobrobiti zivotinja, a i kad se bude primenjivao, bice po duplim standardima....znali su da se oglase, kada je neko ubio psa (sto i jeste njihov zadatak) a cute o svojim zlocinima...

Ma bitno je njima da oni zgrcu pare, sa svojim saradnicima i strucnim licima i da je njima lepo, a zivotinje, ko sisa :evil: :evil: No

Nadam se da ce i njima odzvoniti...vec sam lepo na nekom mestu napisao, da su veliki igraci u igri, misleci na KSS i NVO....ali, nisu bas nedodirljivi..
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od cvet1 Sre Sep 16, 2009 1:42 am

katasrofa treba ih biti sramota ako uopste znaju sta je to !ovo je za televiziju
cvet1
cvet1

Broj poruka : 1

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od kiki90kzs Sre Sep 16, 2009 5:03 pm

Ovo nije za televiziju nego za ubistvo!!!!!!!
kiki90kzs
kiki90kzs
Član
Član

Broj poruka : 43
Lokacija : Beograd,Karaburma

http://www.belgradeboy.ourpitbulls.com

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od filip89kzs Sre Sep 16, 2009 6:29 pm

E kako bi ih poubijao!!!!!
filip89kzs
filip89kzs
Poštovani član
Poštovani član

Broj poruka : 348
Lokacija : Beograd,Karaburma

http://www.filipbgd89.ourpitbulls.com

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Sre Sep 16, 2009 9:46 pm

To samo govori, kakvi ljudi zastupaju intrese napustenih zivotinja... No Ako se bolje pogleda, cini mi se da je svima jasno, sta zastupaju...samo gledaju kako da napune dzepove....
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Wolflord Pet Sep 18, 2009 7:18 pm

Citajuci vase postove nisam ni hteo da pogledam... Stvarno mogu se iznerviram (da ne kazem onu pravu primerenu rec) ako vidim slike ili snimke nekog nasilja i slostavljanja zivotinja. Sve mi je jasno cim je tu ORKA... Ulete da zastite zivotinje samo ako neki slucaj napada psa ili slicno dospe u novine. A sve one bolesnike iz kafilerije treba "po kratkom postupku"! :x
Wolflord
Wolflord
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Kargiola Pet Sep 18, 2009 7:29 pm

ORKA je od samog postojanja nastala kao projekat promocije i zgrtanja para predsednika Elvira Burazerovića :evil: Pojavljuju se u javnosti i samo trabunjaju a od toga nesretne životinje na ulici nemaju apsolutne nikakve koristi. I ovaj masakr u Ovči su prećutkivali iako su druga društva pokušavala da iznose činjenice kako se sa životinjama postupa u psećem Aušvicu- Ovči.
Žalosno je što se stvari generalizuju i tako umanjuje rad društava koje se zaista bore i spašavuju životinje sa ulica zbog ORKE koja je zloupotrebila svoju moć.
Kargiola
Kargiola
Novi član
Novi član

Broj poruka : 12

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Zozzi Sub Sep 19, 2009 6:18 pm

Nisu bolji ni ovi sto galame i protestvuju jer, ni njih nekako ne razumem. WhatTheFCK?!
Mislim da nemaju pojma o zastiti zivotinja, stalno im je neko drugi kriv i vrse hajku nad svim, koji se ne slazu sa njima...

Glupo je pse i mace sterilisati i vracati na ulicu, da tamo provedu ostatak zivota, opet bez hrane i uslova, gde bi opet bili na udaru nesavesnih ljudi, automobila i raznih bolestina... BlaBla

Meni se cini da, dok se ne istera sve na cistinu i dok se pocinioci ovakvih monstruoznih dela ne kazne, uz pretpostavku, da se pojavi neka normalna organizacija za zastitu zivotinja, nece biti bolje, tim jadnim zivotinjama :evil:
Zozzi
Zozzi
Primećen član
Primećen član

Broj poruka : 86

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Kargiola Sub Sep 19, 2009 8:46 pm

Ako mislimo na isti protest koji se održao u Bg oni su upravo protestvovali za jače kazne protiv zlostavljanja životinja koje su mizerno male i smešne.

Tačno je da nije rešenje u tome da se sve životinje puste sterilisane na milost i nemilost svakakvim ludacima ali je nerealno očekivati da će država u roku od mesec dana rešiti problem tih napaćenih životinja kada nije u stanju ni mnogo veće probleme da rešava. To je prelazno rešenje dok se njihov broj ne reguliše i smanji priliv novih i ne izgrade normalni azili. Ali je neophodno i kažnjavanje vlasnika koji izbacuju pse i dozvoljavaju parenje.

Potrebna je i koordinacija ljudi koja voli životinje i može činiti neke pozitivne stvari i bez društava ako su ljudi toliko skeptični prema njihovom radu. Dok nisam počela da volontiram u niškom društvu za zaštitu životinja na svoju ruku sam hranila,udomljavala,sterilisala neke pse ali nemoguće je to izdržati i finansijski a i drugo je kada imaš nekog na koga bi mogao da se osloniš da će ti pričuvati životinju, naći sigurne udomitelje. Ipak je potrebna organizacija koja je dobro koordinisana jer pojedinac to sam ne može izržati. tačno je da je eto ORKA stavila dobrobit svog kadra ispred životinja ali je neozbiljno trpati sva društva u isti koš sa njom i maštati o novoj svemogućoj organizaciji. Uostalom kome ne odgovara sadašnja situacija može organizovati novo društvo i uhvatiti se u koštac sa problemom!
Kargiola
Kargiola
Novi član
Novi član

Broj poruka : 12

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Ruzicabg Sub Sep 19, 2009 9:05 pm

Kazu da ako covek moze da ubije psa moze da ubije i coveka.......zato mi nije jasno kako ti ljudi nisu u zatvoru ili na psihijatrijskom lecenju? Uzatvoru
Ruzicabg
Ruzicabg

Broj poruka : 1

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od palvet Ned Sep 20, 2009 2:37 pm

Ne kritikujem nikoga posebno , vec kriticki posmatram pojavu u drustvu da se sve posmatra kroz "biznis". A to je da sve sto donosi profit je, na neki nacin , "opravdano".
Bio sam u kontaktu sa vise "udruzenja za zastitu i dobrobit zivotinja" i shvatio da oni moju pomoc, strucnu i materijalnu, ne zele ( u vet. uslugama i hrani za pse ) . Jedina stvar koja im moze "pomoci" je dirtektna uplata na ziro racun. Obzirom da ni meni - blanko , niko nista ne uplacuje , vec zivim od svog rada i placam kiriju i dazbine za firmu , na zalost, nisam bio u mogucnosti da im "pomognem".
palvet
palvet
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd

https://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=51170986528&ref=

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Pon Sep 21, 2009 2:31 am

Ako realno pogledamo sliku, mislim da se mora napraviti strategija, koja ce doneti rezultate, jer je sadasnja situacija nepodnosljiva...mislim da samo NVO ima koristi i radi zarad svoje dobrobiti. Neka manja drustva, koja ispravno rade (a mali je broj takvih) nisu u stanju da rese problem...
Kad bi samo imali podrsku drzave, sa malo donatora, moglo bi se trajno resiti stanje, u kom se napustene zivotinje nalaze...

Nije resenje sterilisati ih, vakcinisati i obeleziti, pa vratiti na ulicu, jer smo svi svesni, pogotovu vlasnici pasa, da to nije dovoljno za normalan zivot psa...

Zar nije bolje da se u vecim gradovima organizuju azili/prihvatilista za napustene zivotinje, da se u njima volontira, da cak i zaposle nekoliko veterinara, ili se organizuju prakticne nastave studenata veterine na tim mestima...da se omoguci da ljudi, koji to zele, mogu da dodju i usvoje neku zivotinju...a, oni koji napuste zivotinju, da se dobro kazne i da se taj novac uplati prihvatilistu...
Kad mogu milionskim iznosima da pokrivaju tuce u ovoj drzavi, mogu valjda i da izdvoje za neku humanitarnu stvar...
Niko me ne moze ubediti, da se ne bi pojavili donatori, uz pomoc medija bi se organizovale kampanje i da ne nabrajam vise..vazno je da samo da stvar ne bi izgledala ovako. Ove scene, koje nam ORKA priredjuje, sigurno ne bi gledali a i napustene zivotinje bi bile srecnije...
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Kargiola Pon Sep 21, 2009 8:56 am

Naravno da bi bilo lepo kao što pišete ali u ovoj "banana državi" je očigledno nemoguće!
Pričam za Niš pošto sam iz njega šta znam i šta sam proživela. Ovde se 10ak godina unazad vodi borba i preganja sa šinterima koji i dalje hvataju pse sajlama i omčama i ubijaju ih posle 3 dana! Mnogo puta smo pokušali u razgovoru sa vlastima da im ukažemo da i pored toga što neefikasno rešavaju problem (pasa i dalje ima svuda) vrše ga na vrlo nehuman način ubijanjem i da bi bilo pametnije da se ta sredstva preusmere na gradnju protočnog azila,na sterilizaciju pasa i mačaka (jer je totalno nerealno misliti da mogu sve životinje da se potrpaju u azile zbog njegovog kapaciteta). Veterinara naravno zainteresovanih ima koji bi uz novčana sredstva to radili, volontera bi sigurno bilo u manjku jer svi su jaki na rečima ali slabo na delima (isto govorim iz iskustva). I naravno ništa tako nije realizovano jer tako ne mogu da se lapaju pare! Ovako se fiktivno troši T-61 za eutanaziju a psi se ubijaju motkama i taj novac ide jedinom veterinaru u Nišu koji je pristao to da radi, zloglasnom Davkovskom (drži vet. ambulantu Vetapan). Gotovo da verujem da njima idu u prilog psi na ulicama jer uzimanja iz budžeta će uvek biti, oni će "rešavati" problem večno a nedužne životinje će uvek izvući deblji konac.

Mislim da je krajnje neozbiljno da svi pričate "rekla-kazala" pričice za razne NVO. Kažite javno koje su te što muljaju za dobrobit svih nas ostalih. Jedino ORKA je uzela novac iz budžeta i naravno svi znamo kako su ga nenamenski potrošili. Takodje znam da porodica Blagojević iz Mladenovca iskorišćava životinje tako što štence donosi u Knez Mihajlovu, udomljava ih neočišćene od parazita i puni kasicu. Psi su čuvani u očajnim uslovima. Sada im je koliko znam zabranjeno da prave štand u Knezu.
Kargiola
Kargiola
Novi član
Novi član

Broj poruka : 12

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od palvet Pon Sep 21, 2009 11:57 am

Svaki grad u Srbiji ima svoju Orku i svoga Davkovskog koji dobijaju novac iz gradskih budzeta da "resavaju" probleme. Vecini je dodeljen posao bez ikakvog tendera , da ne pricamo da su ljudi koji o tome odlucuju "kvalifikovani" jer se godinama bave resavanjem komunalnih (?!) problema.
palvet
palvet
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd

https://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=51170986528&ref=

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Kargiola Uto Sep 22, 2009 8:11 am

Kao što rekoh jedino je ORKA dobila novac iz budzeta da napravi strategiju. Lokalni budzeti ni dinar ne daju na društva već na šinterske službe koje hvataju i ubijaju pse. Samo u Nišu je za ovu godinu izdvojeno preko 6miliona dinara za tu svrhuJedino je u kragujevcu grad napravio "no kill" azil odakle se udomljavaju,leče životinje a odredjen broj je sterilisan i vraćen na prvobitno stanište da bi napravio "obruč" oko grada i sprečio dolazak novih pasa. Ali kragujevački "Davkovski" nije izgradio kuću poput našeg na 3 sprata već zaista rešava problem.

U pravu ste da su ti ljudi totalno nekvalifikovani kad je za to zaduženo JKP a šinteri su ustvari djubrari ali oni malo problematičniji i devijantni kojima je umesto metle data sajla da hvataju pse. Neutral
Kargiola
Kargiola
Novi član
Novi član

Broj poruka : 12

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Uto Sep 22, 2009 9:29 pm

Zakon o zastiti i dobrobiti zivotinja se ne primenjuje. Cim ORKA ne snosi posledice za svoja zlodela. Meni je jasno da u ovoj drzavi nismo svi isti ped zakonom ali je ovo prevrsilo svaku meru. Ako sagledamo realno celokupnu situaciju, mislim da ostale NVO nemaju dovoljno dobru strategiju sa kojom bi mogli da nastupe pred drzavnim organima, sto je velika greska. Meni prica o sterilizaciji i obelezavanju, vakcinisanju pa vracanju na ulicu - ne pije vodu.. To stvarno ne resava problem napustenih zivotinja, vec samo problem razmnozavanja.. a uz to, sve te zivotinje bi, koje se na taj nacin vrate na ulicu, bile izlozene opasnostima i zivot bi im bio i dalje ugozen.. Svesni smo da je problem u azilima, i smatram da treba promeniti njihov nacin rada, sto je mnogo lakse, uz primenu dobre strategije. Uz dobru prezentaciju plana i programa, i primenu adekvatne kaznene politike prema nesavesnim vlasnicima, ne bi smo imali ove probleme.. I smatram da bi naisli na podrsku drzavnih organa i velikog broja donatora, jer zamislite samo sa sredstvima lokalnih samouprava, koje daju za kojekakve sinteraje i odstete napadnutim gradjanima, koliko bi moglo da se uradi..
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Kargiola Sre Sep 23, 2009 9:35 am

Dobra zamisao ali barem kod mene ovde u Nišu ne pije vodu! U razgovorima sa vlasti su se naravno vodile debate o azilu ali onda kreće priča kako grad nema novca da finansira ishranu tih pasa, da se za narodnu kuhinju jedva skrpi para, da će gradjani biti revoltirani kada čuju da grad finansira ishranu pasa i infrastrukturu azila. Nalaženje sponzora je jako teško a strani donatori hoće da finansiraju sterilizacije/kastriranja,šalju medikamente ali niko neće ni reč da čuje za pomoć azilu gde se psi posle nekoh vremena ubijaju kakav bi grad možda i napravio.
Bilo bi sve lepo kao što mi ovde pišemo ali očigledno da na taj način ne mogu da se drpaju pare i sponzorišu stranke.
Kao što rekoh svako može da izloži svoj plan lokalnim organima vlasti i da se uhvati u koštac sa tim problemom iako to ponekad izgleda kao "borba protiv vetrenjača".
Kargiola
Kargiola
Novi član
Novi član

Broj poruka : 12

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Sre Sep 23, 2009 4:53 pm

Meni zaista nije jasno čemu nastavak ove priče koja je odavno izgubila smisao?
Fotografije su napravljene u šinteraju u Ovči, ne vidim kakve veze ima naslov "Mesara kod ORKE"?! I za kakva zlodela bi Orka trebala da snosi posledice kada zaposleni u Ovči i dalje sede na svojim radnim mestima? Orka je za svoje ćutanje i sakrivanje istine "platila" time što im je oduzet Infocentar u kojem su mogli da zarađuju još i danas!Njihov jedini zločin je taj što su zarađivali dok su se životinje ubijale i umirale u mukama,a za to bi trebao prvo počinilac da odgovara pa onda onaj ko je prikrio zločin! U Ovči više ne vrše eutanazije iako je stanje i dalje katastrofalno! Mene najviše iritira to što ove slike razvlače oni u čijim gradovima šinteraji rade punom parom, svakodnevno se ubija, ali su dotični za to potpuno nezainteresovani! Ali su zato zainteresovani za azile isto kao Sofronije!?
Zakon o dobrobiti životinja nalaže lokalnim samoupravama da za dve godine otvore prihvatilišta i većina ih je to jedva dočekala videvši šansu za zgrtanje para,a mi vidimo nova mučenja i smrt! Otvarati azile bez svih ostalih mera nema nikakvog smisla, na taj način problem nisu rešile ni mnogo bogatije zemlje, a kamoli naša!
Sofronije da li ste ikada ušli u neki azil? Znate li koliki su njihovi kapaciteti i koliko košta njihovo održavanje? Lično sam uključena u rad jednog azila koji se može podvesti pod ono "protočan", ali broj pasa svakodnevno i dalje raste, donacija nema, volontera nema, uslovi su svakim danom sve gori,a na ulici sve više pasa!
Jedini azil koji se može podvesti pod kategoriju "normalni uslovi" je azil RISKA koji ne povećava broj pasa ( čitaj: ne radi na rešenju problema), uz dobre donacije i povremenu pomoć države! Naravno, ima i onih koji su ubeđeni da se može solidno živeti od azila, čak onih kojima to i uspeva, ali zato stradaju psi koji se u njima muče!
Sa druge strane to što trpate u isti koš organizacije pokazuje koliko malo znate o NVO sektoru koji je siromašan i zavisi od svojih ličnih finansija, sem Orke i možda još 2-3 organizacije koje dobijaju pomoć iz inostranstva!
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od anasara Sre Sep 23, 2009 7:31 pm

palvet ::Ne kritikujem nikoga posebno , vec kriticki posmatram pojavu u drustvu da se sve posmatra kroz "biznis". A to je da sve sto donosi profit je, na neki nacin , "opravdano".
Bio sam u kontaktu sa vise "udruzenja za zastitu i dobrobit zivotinja" i shvatio da oni moju pomoc, strucnu i materijalnu, ne zele ( u vet. uslugama i hrani za pse ) . Jedina stvar koja im moze "pomoci" je dirtektna uplata na ziro racun. Obzirom da ni meni - blanko , niko nista ne uplacuje , vec zivim od svog rada i placam kiriju i dazbine za firmu , na zalost, nisam bio u mogucnosti da im "pomognem".

Gospodine Lazicu,
pretpostavljam da Vi stojite iza nick-a Palvet, bilo bi dobro kada biste konkretno naveli imena NVO koja su odbila Vasu ponudjenu pomoc u vet. uslugama i hrani . Hajde da se vise ne pise uopsteno.
Ukoliko i dalje zelite da budete humani, ja Vas pozivam da zajedno sa mnom podjete u Ovcu i stencima ponesete serum koji ce im zaposleni pred Vama dati. Za razliku od vecine Vas koji se dopisujete po forumima, a Ovcu niste nikad ili ko zna kad ste videli, ja odlazim tamo. Mada zaposlenima mogu hiljadu primedbi da stavim, moram reci da hranu i serume sigurno nece odbiti. Nadam se da Vam ne bi smetalo da ti mucenici tamo dobiju nesto.
Nisam clan ni jedne NVO, ovo naglesav da ne bi bilo nesporazuma.

A za sve one koje to interesuje evo na donjem linku kako je u Ovci ove godine. Link vodi na trecu stranu teme, ali nakon nje pogledajte i prve dve

http://www.zivotinje.info/forum/viewtopic.php?f=40&t=277&start=20http://www.zivotinje.info/forum/viewtopic.php?f=40&t=277&start=20

Vise o Ovci i VS Beograd u cijem je sklopu Ovca moze se procitati na

http://www.zivotinje.info/forum/viewforum.php?f=39
anasara
anasara

Broj poruka : 4
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sofronije Sre Sep 23, 2009 11:15 pm

Znaci, i na ovom forumu su se pojavili "strucni zastitari" jadnih zivotinja..
Da bih clanovima i posetiocima ovo foruma predocio o cemu se radi, reci cu samo da je polemika zapoceta na drugom forumu, zato sto postoiji evidentan problem u zastiti zivotinja..

Da posetioce i clanove ovog foruma upoznam odmah i sa kim sam vodio tu polemiku i ko nam se to prikljucio u ovoj temi:
Prikljucili su se ljudi koji bi na stub srama postavili decu i istu tu decu lincovali zbog maltretiranja zivotinja.. Koji predlazu da bi bilo dobro njihove roditelje kazniti, decu verovatno poslati u dom, najverovatnije posle nasilja koje bi doziveli od "ogorcenih gradjana"..
To su ljudi koji bi da lincuju sve one koji se plase pasa lutalica, kojima su mediji krivi za kompletnu sitaciju sa napustenim zivotinjama..
To su ljudi kojima je bitniji licni stav od svega zivog sto ih okruzuje u ovoj drzavi.
To su ljudi koji smatraju da pse treba vratiti na ulicu posle sterilizacije, vakcinacije i obelezavanja (kao da ce tim zivotinjama posle tih tretmana biti bolje).
To su ljudi koji mrze rome jer im isti smrde i otpad su ovog drustva, a kada na sve to gore predoceno nemaju sta da odgovore onda im je tema parada ponosa.. u smislu njihove homofobicnosti. A sa velikom dozom mrznje govore o svima koji se ne slazu sa njihovim vidjenjem celokupne situacije.. i da ne nabrajam dalje..

Sad da odgovorim na gore napisano, jer smatram da je to neophodno i preko potrebno.. Iako sa ljudima poput njih ne vredi polemisati.

Svako normalan ce se sloziti sa idejom da napustenim zivotinjama nije mesto na ulici.. Za sadasnju situaciju u kojoj se nalze i ljudi i zivotinje, krive su apsolutno SVE NVO jer nijedna nije uradila apsolutno NISTA da se ta situacija promeni. Kriva je cak dobrim delom i drzava, ali s'obzirom kakve im strategije nudi NVO sektor, nije ni cudo sto ne obraca paznju... Kinologija je dobrim delom kriva, tacnije KSS, sto mi imamo ovakve probleme. Jos samo kada se budu udruzili sa NVO sektorom za zastitu zivotinja, videcemo sta je stvarno problem..
Gledajuci celokupnu sitaciju i saznanja kojima raspolazem, pored gomile organizacija koje se bave zastitom prava zivotinja, covek moze da zakljuci jedino da one ne umeju da rese neke probleme, ili jos gore - ne zele da rese neke probleme.. meni to mirise samo na zgrtanje para i licnu promociju, pa ko se gde snasao...
Sto se tice Jelene Tinske i njenog bunara, - jedva cekam da vidim/procitam sta ona ima da vam kaze o tome..
Zasto se ne zapitaju, ti vajni zastitari i borci za prava zivotinja, zbog cega nemaju podrsku u drustvu, zasto je sve manji broj volontera koji zeli da pomogne, ako im je strategija koju svima guraju pod nos tako dobra..

Da ne zauzimam vise prostora, zakljucicu - Svi oni koji drugacije misle, ili kritikuju ovu postojecu strategiju, krivi su za neuspeh i nesposobnost "strucnih" zastitara prava zivotinja... Mislim da ce samo navuci jos veci gnev prema napustenim zivotinjama, a bojim se i prema njima samima.. (sto se mene tice-njih mi nije zao..)
Jadne zivotinje kada ih zastupa katarinadimedici sa njenom svitom... Šašav
Sofronije
Sofronije
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 157

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od katarinadimedici Čet Sep 24, 2009 4:36 am

Evo, moja organizacija nikada ne bi odbila ponuđenu pomoć, makar to bile i usluge!
Sofronije a gde su čivave?
katarinadimedici
katarinadimedici
Član
Član

Broj poruka : 37

Nazad na vrh Ići dole

Mesara "Kod ORKE" Empty Re: Mesara "Kod ORKE"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu