MojaKinologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako naučiti psa da čuva kuću

2 posters

Ići dole

Kako naučiti psa da čuva kuću Empty Kako naučiti psa da čuva kuću

Počalji od darkfall Pet Okt 16, 2009 7:46 am

Ovu temu je Filip98kzs započeo na drugom mestu pa sam uzeo sebi za pravo da našu kratku razmenu mišljenja nastavim kao novu temu (nadam se da je to dozvoljeno) kako bi još neko koga interesuje to lakše našao i uključio se u razgovor ili jednostavno došao do novih informacija. Filipe89kzs nadam se da se ne ljutiš.
DarkFall

Filip89kzs postavlja pitanje
@Dark Fall
Posto se vi bavite dresiranjem.... zanima me jedna stvar. Imam dva psa. Aljaskog malamuta i AST-a. Oni nisu nikakvi cuvari . Pogotovo Malamut. On je u dvoristu,a pored njega moze da se seta bilo ko,ne bi ni mrdnuo. Izneli bi ga sa sve stvarima . AST je u kuci i pored njega isto tako moze da se setka po kuci kome padne napamet ne bi ni zalajao. Pa bi voleo da mi kazete kako bi to mogao da ispravim. Malamuta ne bi ni ucio takvim stvarima posto je u dvoristu pa nebi bilo prijatno da nemogu gosti da mi udju,ali bar ovaj sto je u kucu bi bilo lepo da reaguje kada neko ulazi ili... neznam ni ja... da reaguje bar nekako . Hvala

DarkFall odgovor
Joj, nemoj mi ni spominjati te polarne pse. Jako su mi loša iskustva sa tim psima. Teški su za obuku.
Što se tiče staforda tu bi se moglo nešto napraviti, ali prvo moraš odlučiti šta hoćeš. Kažeš "da reaguje bar nekako". Kako je to nekako? Da pobegne, da laje, da napadne?
Ako ljutimo psa da ne misli da mu je svako brat, onda pospešujemo odbrambenu reakciju a ona kod staforda nije ni malo naivna. Oštar pas je kao otkočen pištolj. Ne kažem da se ne može uraditi ili da ne treba uraditi, živimo u opasna vremena, samo hoću da napomenem da treba dobro razmisliti da li nam je to stvarno potrebno ili se iza te žejle krije nešto drugo.
Veljko Stanišić

Filip89kzs
Ma znam. Ja sam o malamutima citao dosta i mnogo su nezainteresovani. I veoma tesko uce. A sto se tice staforda,reaguje ponekad. Najcesce dok spava nocu,pa se verovatno uplasi kada cuje vrata pa zalaje i dodje do vrata da vidi ko je,ali ponavljam to je veoma retko. Neznam kako da ga naucim da kad cuje vrata zalaje. Ne bi ja njega ucio da napada ljude,daleko od toga,ali bar kada neko ulazi da cuje da ima psa unutra ! A i imam dosta gostiju koji bas i nisu mnogo pozeljni,pa bar da ih zaplasi kad zalaje


DarkFall
Pa opet se vratiš na Pavlova. On je postavio osnove svega i objasnio suštinu koju moramo razumeti. Kao u svemu, ako je poznata suština i osnovne zakonitosti onda ćemo nešto i napraviti.
Da ne dužim, treba isprovocirati situaciju da pas zalaje kada se vrata otvore i to kroz ponavljanje ojačati.
Ako shvatamo da pas sve radi samo i samo zbog sebe onda na tu stranu i moramo tražiti rešenje.
On može lajati na zvuk vrata ili neku drugu situaciju koju želiš iz dva razloga. Jedan je da laje zato što ta situacija ugrožava njegov opstanak a lajanje ga spašava tako što posle lajanja opasna situacija nestaje. Drugi razlog je da laje u toj situaciji zato što posle tog ponašanja dolazi nagrada (u nekom obliku, hrana, igra, igračka, posetioci koji će ga kada uđu unutra nagraditi i pohvaliti...)
Na koji način ćeš to napraviti zavisi od tebe. Ali je veoma važno da znaš i sledeće. Sve se izgrađuje postepeno, što znači da ne treba odmah tražiti finalni rezultat, nego korak po korak do finala.
Veljko Stanišić
darkfall
darkfall
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 123
Lokacija : Bačka Palanka

http://www.darkfall.rs

Nazad na vrh Ići dole

Kako naučiti psa da čuva kuću Empty Re: Kako naučiti psa da čuva kuću

Počalji od filip89kzs Sub Okt 17, 2009 4:37 pm

Sinoc sam bio odusevljen. Uspeo sam nesto bar da uradim Very Happy . Kada je drugar ulazio u kucu,puckao sam psa i on je lajao malo Very Happy . Od sad cu kad neko ulazi da ga puckam pa ce valjda da shvati sta treba da radi
filip89kzs
filip89kzs
Poštovani član
Poštovani član

Broj poruka : 348
Lokacija : Beograd,Karaburma

http://www.filipbgd89.ourpitbulls.com

Nazad na vrh Ići dole

Kako naučiti psa da čuva kuću Empty Re: Kako naučiti psa da čuva kuću

Počalji od darkfall Sub Okt 17, 2009 10:53 pm

Sta je "puckati"?
darkfall
darkfall
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 123
Lokacija : Bačka Palanka

http://www.darkfall.rs

Nazad na vrh Ići dole

Kako naučiti psa da čuva kuću Empty Re: Kako naučiti psa da čuva kuću

Počalji od filip89kzs Ned Okt 18, 2009 2:09 pm

Very Happy Pa pricam mu "drzga,drzga..." i to je to Very Happy Very Happy
filip89kzs
filip89kzs
Poštovani član
Poštovani član

Broj poruka : 348
Lokacija : Beograd,Karaburma

http://www.filipbgd89.ourpitbulls.com

Nazad na vrh Ići dole

Kako naučiti psa da čuva kuću Empty Re: Kako naučiti psa da čuva kuću

Počalji od darkfall Ned Okt 18, 2009 4:44 pm

Puckaj, puckaj!!!
darkfall
darkfall
Aktivni član
Aktivni član

Broj poruka : 123
Lokacija : Bačka Palanka

http://www.darkfall.rs

Nazad na vrh Ići dole

Kako naučiti psa da čuva kuću Empty Re: Kako naučiti psa da čuva kuću

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu